Ziņas

Sports

Biatlona vēstures jaunie ieraksti

Veiksmīgi. Biatloniste Baiba Bendika aizvadījusi savu visu laiku labāko pasaules čempionātu.Foto: no albuma

Latvijas labākā biatloniste Baiba Bendika, kura savas sportiskās gaitas sāka Cēsu Sporta skolā, aizvadījusi savu labāko pasaules čempionātu. Antholcā viņa visās distancēs iekļuva labāko 25 vidū.

Pasaules čempionāts sākās ar 7,5 kilometru sprinta distanci, kurā B. Bendika ierindojās augstajā 12.vietā, sasniedzot savu karjeras labāko rezultātu planētas meistarsacīkstēs.

10 km iedzīšanā viņa vēl vairāk uzlaboja savu rezultātu, pirmo reizi pasaules čempionātā finišējot labāko desmitniekā. Ar šo panākumu viņa arī pārrakstīja Latvijas dāmu biatlona vēsturi, jo tik augstu panākumu vēl nevienai nebija izdevies izcīnīt.

Pasaules čempionāta trešajā disciplīnā – individuālajā distancē – viņa izcīnīja 25.vietu, nodrošinot vietu sacensībās ar kopēju startu. Arī šis Baibai bija labākais rezultāts individuālajā distancē pasaules čempionātos, jo iepriekšējais rekords bija 52. vieta, kas sasniegta pērn.

Vēl B. Bendika startēja pāru stafetē kopā ar Andreju Rastor­gujevu, kas šoreiz nebija veiksmīga, jo Baibai neveicās šaušana, nācās mērot soda apli, un rezultātā tikai 17.vieta.

Pasaules čempionātu biatloniste noslēdza ar dalību distancē ar kopējo startu. Šosezon šajā disciplīnā viņa vēl nebija startējusi. Lai arī Baiba kļūdījās visās šaušanās, tomēr ar pieciem soda apļiem izcīnīja 18. vietu, kas ir visu laiku labākais rezultāts Latvijas dāmu biatlona vēsturē pasaules čempi­onāta masu startā.

Atzīstamais sniegums pasaules čempionātā ļāva sportistei veikt ievērojamu kāpumu sezonas kopvērtējumā, un šobrīd viņa ieņem 32.vietu.