Ziņas

Sports

Biatlona sezona noslēgusies

Pirmie punkti. Latvijas labākā biatloniste Baiba Bendika (no kreisās) ir priecīga par Sanitas Buliņas veiksmīgo startu pēdējā Pasaules kausa posmā, kur viņai 32.vieta un pirmie punkti Pasaules kausa ieskaitē.Foto: no albuma

Ar pēdējo Pasaules kausa posmu Zviedrijas pilsētā Osterzundē noslēgusies biatlona sezona. Lai arī bez skatītājiem, tajā notika visi ieplānotie Pasaules kausa un IBU kausa posmi.

Tas liecina, ka Starptautiskās biatlona federācijas (IUB) izstrādātais sanitārais protokols bija veiksmīgs, sportistu vidū ļoti reti tika fiksēta saslimšana ar “Covid-19”. Te gan jāteic, ka vīruss iztraucēja sezonas sākumu Latvijas labākajai biatlonistei Baibai Bendikai, kurai īsi pirms pirmā posma bija pozitīvs tests, tādēļ pirmos divus posmus nācās izlaist.
Pēdējā posmā B.Bendikai neizdevās pielikt tik labu punktu, kā, droši vien, tika plānots. Sprinta distancē pieļautas četras kļūdas, finišā tikai 66.vieta, kas nozīmēja, ka sezona beigusies. Pati Baiba atzina, ka izstrādātais sacensību plāns nebija veiksmīgs un ļoti labs ātrums distancē nespēja izglābt dienu.

Toties sevi atzīstami parādīja alūksniete Sanita Buliņa, sprintā ierindojoties augstajā 32.vietā un pirmo reizi karjerā nopelnot Pasaules kausa ieskaites punktus, un iekļūstot iedzīšanas distancē, kur finišēja 46.vietā. Viņas rezultāts sprintā ļāva Latvijas sieviešu komandai nopelnīt papildu Pa­sau­les kausa kvotu, un nākamajā sezonā uz starta varēs stāties trīs biatlonistes.

B. Bendika Pasaules kausa kopvērtējumā šajā sezonā ierindojās 40.vietā. Pati biatloniste sezonu raksturo šādiem vārdiem: “Sezo­na ir bijusi īsts karuselis, bet dzirdēt Latvijas himnu un cīnīties par Pasaules čempionāta medaļu bija kas īpašs! Ir sperts vēl viens solis uz priekšu slēpošanas ātrumā, lai arī risks ar šautenes laides maiņu neatmaksājās, ticu, ka šī gada “eksperimenti” un meklējumi dos rezultātu nākamsezon, un tas bija pareizais lēmums, lai es kļūtu vēl labāka!”

Atgādināsim, ka sezonas lielākais panākums bija Eiropas čempiones titula izcīnīšana sprinta distancē. Latvijai tas bija pirmais tituls sieviešu biatlonā, un šis panākums nodrošināja sportistei LOV finansējumu nākamajai sezonai, kas būs īpaši svarīga, jo – olimpiskā.

Vēl atzīmējama ir 9.vieta Pa­saules čempionātā distancē ar kopējo startu, un līdzjutēji šīs sacensības atceras ar īpašu satraukumu. Uz pēdējo šautuvi Baiba ieradās otrā kopā ar Austrijas biatlonisti Lizu Hauzeri. Abas pirmās trīs šautuves bija aizvadījušas bez kļūdām, izšķirošajā ceturtajā austriete šāva precīzi, bet Baibai neaizvērti palika divi mērķi. Divi soda apļi vairs neļāva cīnīties par goda pjedestālu. Kā pēc sacensībām atzina B. Bendika, aplī starp trešo un ceturto šautuvi Austrijas biatloniste palielinājusi tempu, Baiba centusies turēt līdzi, tas prasījis vairāk spēka, kas nelabvēlīgi atsaucās uz šaušanu. Arī tā ir pieredze, kas var noderēt.

Lielo biatlonu “pagaršoja” arī Cēsu Sporta skolas audzēkņi Annija Sabule un Rūdis Balodis. Pārsvarā viņi startēja IBU kausos, bet treneri deva iespēju izmēģināt spēkus arī visaugstākajā līmenī. Annijai labākais rezultāts pirmajā Pasaules kausa posmā Kontiolah­ti, kur viņa bija 69.vietā sprintā, arī Rūdim veiksmīgs bija pirmais posms, kur ierindojās 58.vietā individuālajā distancē.