Ziņas

Sports

Biatlona sezona Latvijā atklāta

Starts. Latvijas kausa izcīņā biatlonā A un B grupas jaunieši masu startā startēja kopā. Ar 7.numuru distancē dodas uzvarētājs B grupā Kristers Slavēns, bet ar 10. – labākais no Cēsu Sporta skolas audzēkņiem A grupā Alvis Šķēps. Foto: no Latvijas Biatlona federācijas albuma

Ziemas sporta cienītāju ilgi gaidītais aukstums beidzot iestājies. Tas ļāva sagatavot mākslīgo sniegu, lai aizvadītu pirmās sacensības. Sniegu īpaši gaidīja jaunieši, jo līdz šīs nedēļas beigām viņiem jānoskaidro, kuri biatlonisti un slēpotāji pārstāvēs Latviju jauniešu pasaules čempionātā, kas notiks Rumānijā, un Jaunatnes ziemas olimpiādē Norvēģijā.

Ziemassvētku balvas izcīņas sniega trūkuma dēļ tika atceltas, toties jau gada pirmajās dienās biatlonisti pulcējās Madonā, Smeceres sila bāzē, kur risinājās Latvijas kausa biatlonā pirmais posms, kura ietvaros notika arī atlases sacensības jauniešiem. Uz starta stājās arī Cēsu Sporta skolas audzēkņi, tiekot arī pie godalgotām vietām.

Pirmajā dienā biatlonisti sacentās sprinta distancē. A grupā jauniešiem labākais no Cēsu Sporta skolas bija Alvis Šķēps, ierindojoties 7.vietā. Augstāk tikt neļāva samērā neprecīzā šaušana, jo no desmit mērķiem abās šautuvēs izdevās nogāzt vien pusi. Pirmajā desmitā arī Dzintars Daļeckis, kuram 9.vieta. Viņam par vienu kļūdu mazāk, taču solis distancē lēnāks.

Jaunietēm šajā vecuma grupā otrajā vietā Annija Sabule, kurai trīs nesašauti mērķi. Sestajā vietā Krista Razgale.
B grupā jauniešiem cēsniekiem atzīstams sniegums. Žēl, ka nebija uzvaras, ko izcīnīja alūksnietis Kristaps Deksnis (divas kļūdas šautuvēs), bet trīs nākamās vietas Cēsu Sporta skolas audzēkņiem. Otrajā vietā Kristers Slavēns, kurš nesašāva četrus mērķus, bet rezultātā uzvarētājam zaudēja tikai desmit sekundes. Trešajā vietā Kārlis Liepiņš (divas kļūdas), bet ceturtais Rūdis Balodis, kuram pagalam nevedās šaušana, pieļautas septiņas kļūdas.

Jaunietēm šajā grupā trešajā vietā Nora Osīte, bet sestā – Elīna Radziņa.

C grupā zēniem otrajā vietā Mikus Cimdiņš, piektais Renārs Pundurs, sestais – Arvis Jekimovs.

Otrajā dienā notika sacensības ar masu startu. A grupā jauniešiem līdz goda pjedestālam nedaudz pietrūka A. Šķēpam, kurš ar septiņām kļūdām šautuvēs finišēja ceturtais, trešās vietas ieguvējam zaudējot 16 sekundes. 8.vietā D. Daļeckis.

Jaunietēm A grupā A. Sabulei atkal otrā vieta, bet K. Razgale finišēja piektā.

B grupā jauniešiem visprecīzāk no visiem šāva K. Slavēns, izcīnot uzvaru. Tiesa, arī viņa kontā septiņi nesašauti mērķi, taču sāncenšiem klājās vēl sliktāk. Trešajā vietā R. Balodis, sestajā – K. Liepiņš.
Jaunietēm šajā grupā trešā N. Osīte, desmitā – E. Radziņa.

C grupā jauniešiem tikai divas sekundes līdz bronzas medaļai pietrūka Artim Zvaigznītim, kuram nācās samierināties ar ceturto vietu. 7.vietā A. Jekimovs, 8. – M. Cimdiņš, 9. – Renārs Pundurs.

Cēsu Sporta skolas trenere Ilze Cekule, vērtējot audzēkņu rezultātus, norāda, ka bijis jūtams sniega trūkums, kas neļāva pilnvērtīgi sagatavoties šiem svarīgajiem startiem: “Pirmajos mačos vienmēr ir satraukums, stress, tāpēc daudz labāk, ja būtu iespēja pirms atlases mačiem pāris reižu nostartēt, lai rastos pārliecība. To komandu dalībnieki, kuri bija jau startējuši, izskatījās pārliecinošāk. Taču visa cīņa vēl priekšā, un rīt, parīt divi atlikušie starti biatlonā, visticamāk, notiks Priekuļos. Tad būs aizvadītas četras sacensības, no kurām vērtēs trīs labākos rezultātus. Šonedēļ notiks arī atlases sacensības slēpošanā, un ceram, ka kāds Cēsu Sporta skolas audzēknis startēs Rumānijā un Norvēģijā.”