Ziņas

Sports

Biatlona laiks tuvojas

Ugunslīnijā. Slēpošanas – biatlona kluba “Cēsis” balvas izcīņā biatlonā startēja sportisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Foto: no albuma

Tradicionālajā slēpošanas – biatlona kluba “Cēsis” balvas izcīņā biatlonā piedalījās ne tikai Cēsu Sporta skolas (CPSS) audzēkņi, bet arī biatlonisti no Daugavpils, Madonas, Talsiem, Alūksnes, bija ieradušies viesi no Igaunijas un Lietuvas. Lai arī dalībnieku skaitu nedaudz ietekmēja skriešanas seriāla “Stirnu buks” kārtējais posms, kur arī biatlonisti krāj punktus, kopumā par Cēsu kluba balvām cīnījās ap simts dažādu paaudžu biatlonisti.
Sacensību rīkotāji bija parūpējušies, lai interesanti ir visu vecumu dalībniekiem. Visjaunākie, D grupas, audzēkņi, sacentās krosā gan ar šau­šanu, gan bez šaušanas. Mājnieki šoreiz bija izlēmuši startēt tikai krosā bez šaušanas, toties parādīja atzīstamu sniegumu. CPSS meitenes izcīnīja pirmās piecas vietas. Uzvarēja Adrija Lāce, otrā – Amēlija Zaķe, trešā – Estere Sukure, divas nākamās vietas ieņēma Olīvija Jarohoviča un Dārta Konca. Zēnu konkurencē gan mūsējie tūlīt aiz goda pjedestāla, ceturtais – Emīls Zauriņš, piektais – Treviss Zazītis.

Pārējo grupu dalībnieki sacentās individuālajā distancē uz rolleriem. Apvienotajā grupā, kurā startēja sievietes, juniores un A grupas jaunietes, trešo vietu izcīnīja Krista Razgale. Šautuvēs viņa pieļāva tikai divas kļūdas, taču solis distancē nebija tik raits, lai pacīnītos par goda pjedestāla augstākajiem pakāpieniem.

Jaunietēm B grupā bronzas medaļu izcīnīja Signe Miķelsone.

Junioriem otrais Reinis Upens. Jauniešiem C grupā sudraba medaļa Ričardam Lošinam.

Šajās sacensībās neiztrūkstošs ir mini sprints ar kopējo startu. Dalībniekiem jāveic 800 m ar vienu šau­tuvi. Tiek dots neierobežots patronu skaits, lai biatlonists aizvērtu visus mērķus, vienīgais nosacījums ir laika limits, jāiekļaujas piecās minūtēs.

Jaunietēm B grupā uzvarēja Ieva Vaļska, par trim sekundēm apsteidzot Lietuvas sportisti. Jauniešiem C grupā uzvara Rūdim Bišeram, kurš otrās vietas ieguvēju apsteidza par divām sekundēm.

Arvien vairāk tuvojas biatlona ziemas sezona, kas pasaulē startēs novembra beigās. Latvijas izlase šobrīd aizvada treniņnometni Otepē, un dalībnieku vidū arī Annija Sabule un Rūdis Balodis. Nedēļas nogalē viņiem pievienosies arī Baiba Bendika, kas aizvadīja treniņprocesu Priekuļos.
Vasaras biatlonā vēl septembra beigās notiks Latvijas čempionāta otrais posms. Madonas Sme­ceres sila bāzē sportisti sacentīsies sprintā un masu startā.