Ziņas

Sabiedrība

Bērzkrogā atdzimst tirdziņš

Lai visi apmierināti. Tirdziņa “Šaipus Gaujas” rīkotāja Jolanta Sausiņa tirgus placī.Foto: Sarmīte Feldmane

Aizvadītajā sestdienā Bērzkrogā, Veselavas pagastā, pirmajā tirdziņā “Šaipus Gaujas” savus ražojumus piedāvāja mājražotāji, amatnieki un citi tirgotāji.

“Situācija mājražotājiem un amatniekiem jau ilgu laiku nav vienkārša. Saražot mākam, bet daudziem nav iespēju pārdot, īpaši amatniekiem,” atgādina Jolanta Sausiņa, ģimenes uzņēmuma SIA “Kalna Paltes” pārstāve, un uzsver, kaut arī nu jau tirdziņus atkal rīko, noteikums, ka drīkst piedalīties tikai 20 tirgotāji, ļoti ierobežo iespējas. J.Sausiņa atzīst, ka īpaši grūti ir tiem, kuri darbību uzsākuši nesen.

Arī viņa ir no jaunajiem, mājās ražo dažādus bazilika pesto, aso un čilli piparu mērces, ievārījumus, habanero mērces, cep ierauga maizi, gatavo kulinārijas izstrādājumus. Tos piegādā veikaliem Cēsīs un Rīgā, tieši klientiem, kā arī viņi brauc pēc tiem pie saimnieces. Aicinot mājražotājus uz tirdziņu, Jolanta uzzinājusi, ka diemžēl ne viens vien darbību pārtraucis, jo nav bijis, kur re­alizēt saražoto.
“Kalna Paltes” saimnieki Bērzkrogā iegādājušies kādreizējā veikala ēku, ko veselavieši sauc par skalu būdu. “Ar kaut ko šajā vietā jāsāk. Kāpēc gan neatdzīvināt tradīciju? Arī paši varam tirgoties,” uzsver uzņēmēja un atgādina, ka savulaik Bērzkrogā bijis iecienīts regulārs tirdziņš. Tikai tagad tas būs sestdienās.

“Tradīcija ir jāveido, cilvēki jāpieradina, ka ik pārsestdien var piestāt Bērzkrogā, jo te ir tirdziņš. Tā ir ne tikai rīkotāja, arī tirgotāju atbildība pret klientu, ka tiek tirgotas pašu audzētas, ražotas un gatavotas preces,” viedokli pauž J.Sausiņa un atklāj, ka arī veikalā iecerēts pārdot mājražotāju un amatnieku ražoto un gatavoto. Izvēlē būtiskākais – kvalitāte.

Pēc tirdziņa rīkotāja bija gandarīta: “Gan tirgotāji, gan pircēji bija apmierināti. Uz nākamo tirdziņu, kas būs vēlēšanu dienā, jau pieteikumu vairāk, nekā iespēju paņemt.” Rīkotāja uzsver, ka vēlas, lai tirdziņā ir iespējami lielāka piedāvājuma dažādība. Pirmajā tirdziņā tas izdevās – bija stādi, medus, kūpināta gaļa un zivis, svaiga liellopa gaļa, amatnieku darinājumi, maize un maizītes un vēl citi našķi un sīkumi.

“Gauja līkumo cauri mūsu novadiem, tai var apiet apkārt, un, lai kur nostātos, būsi šaipus Gaujas,” tā tirdziņa nosaukumu “Šaipus Gaujas” Bērzkrogā, lielceļu krustcelēs, raksturo J.Sau­siņa.