Ziņas

Sabiedrība

Bērziņš aicina pašvaldības parūpēties, lai valsti negaidītu drūma nākotne

Valsts prezidents Andris Bērziņš šodien Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) 26.kongresā ieskicēja drūmu scenāriju, kāds sagaida Latviju, ja nenotiks straujāka attīstība un ja pašvaldības neiesaistīsies tās veicināšanā.

Bērziņš vērsa uzmanību, ka 25 gadu laikā kopš valsts neatkarības atjaunošanas nav sasniegts Eiropas savienības vidējais ienākumu līmenis un arī iedzīvotāju skaits sarūk. “Eiropas Komisijas vērtējums ir diezgan agresīvs Latvijai – mēs pietuvosimies tikai 1,6 miljoniem. Es ceru, ka varam darīt kaut ko vairāk, lai tā tas nebūtu,” teica prezidents.

Lai Latvija kā maza valsts nepazustu starp lielajām ekonomikām un būtu dzīvotspējīga nākamo desmit gadu laikā, ir jāveido dažādas ekonomiskās vienošanās ar citām valstīm, uzskata Bērziņš. Tas esot jautājums, kas būtu jārisina valsts varai, sevišķi valdībai. Savukārt vairākas valsts funkcijas būtu jānovirza uz pašvaldībām, kurām ir pietiekama pieredze, lai šīs funkcijas īstenotu.

Bērziņš aicināja ikvienu paskatīties tālākā nākotnē, ko katrs no pašvaldību pārstāvjiem varētu darīt, lai noteiktu straujāku attīstību un lai izveidotu efektīvu Latvijas valsts pārvaldi, kas būs balstīta uz pašvaldību bāzes.

“Man ir prieks redzēt, kā pašvaldības ir attīstījušās un ir sasniegušas to, ko varējušas sasniegt. Bet ir jāatrod ceļš, kā iet tālāk,” atzina Bērziņš.

Jau ziņots, ka šodien Smiltenē notiek LPS 26.kongress, kurā tiks pieņemtas pozīcijas par dažādiem pašvaldībām aktuāliem jautājumiem.

LETA