Ziņas

Sabiedrība

Bērns izskrien uz ielas

Raunas iela. Vieta pilsētā, kur ceturtdien aculiecinieks redzēja sadursmi starp bērnu un automašīnu.Foto: Māris Buholcs

Ceturtdien pusdienas laikā Cēsu Stacijas laukumā ienācis, “Druvas” pārstāvi uzrunāja satraukts vīrietis. Viņš tikko, nākdams uz staciju pa Raunas ielu, iepretī SEB bankas ēkai bija kļuvis par satiksmes negadījuma
aculiecinieku. Batra kungs, būdams rīdzinieks, tobrīd steidzās uz autobusu, bet apstājās uz dažām minūtēm, lai pastāstītu, ko redzējis.

Pa Raunas ielu garām stāvošo mašīnu rindai bija braucis auto, kam priekšā no labās puses, kur apstājušās mašīnas, izskrējusi meitenīte. Sadursme bijusi acīmredzama, bērns pārkritis pār automašīnas spārnu. Negadījumu redzējusi arī meitenītes māte, jo viņa atradusies ielas kreisajā pusē pie ieejas bankā. Māte pieskrējusi pie bērna, vaicājusi, kā meitene jūtas, bet mašīna, ar kuru notikusi sadursme, tikmēr aizbraukusi. Meitenīte mātei sacījusi, ka nejūt neko sliktu, var paiet. Māte bērnu ātri aizvedusi uz savu mašīnu.

Aculiecinieks satraucies gan sacīja, ka negadījums nav vērtējams kā sīkums, un izteica cerību, ka māte meitenīti vedīs atrādīt ārstam. Vēl viņš nobēdājās, ka māte nav ievērojusi un pierakstījusi negadījumā iesaistītās automašīnas numuru. Vīrietis domāja, ka sekas sakarā ar šo gadījumu vēl grūti paredzamas.

Šī negadījuma vietai, kas notika dzīvīgā pilsētas ielā, vistuvāk atrodas Cēsu pilsētas Pastariņa sākumskola. Tajā katrs mācību gads iesākas ar sarunām, kurās skolotāji audzēkņiem stāsta par ceļu satiksmes noteikumiem un to ievērošanu. “Mūsu skolēni savas dienasgrāmatas aizmugurē zīmē taisnāko ceļu uz savu māju un kā turp aiziet, ievērojot satiksmes noteikumus,” stāsta Pastariņa sākumskolas skolotāja Dace Zariņa un piebilst: “Zīmējumi “Ceļš uz māju” dienasgrāmatā top bērniem, zīmējot kopā ar vecākiem. Mācību gada otrajā dienā visās klasēs notiek speciāla audzināšanas stunda, kurā bērni noklausās drošības noteikumus, tajā skaitā, kā tie jāievēro uz ielas, un kā klausītāji, kuri sacītam uzmanīgi sekojuši, par to parakstās. Trešais skolas rosinātais drošības pasākums ir saistīts ar pirmklasniekiem. Tikai tad, ja vecāki ar parakstu apliecinājuši un pieļauj, ka bērns uz māju dodas viens pats, skolotāji pieļauj, ka pirmklasnieks iziet pa skolas durvīm. Mēs, skolotāji, gan domājam, ka visiem pirmklasniekiem mājup vajadzētu doties pieaugušā pavadībā.”

To pēcpusdien “Druva” noskaidroja, ka Cēsu klīnikas ātrajā palīdzībā neviena ģimene ar bērnu, kas būtu cietis satiksmes negadījumā, nebija pieteikusies. Taču tādi gadījumi, kad Cēsīs bērni pārdroši mēdz šķērsot ielu un šoferiem izdevies pēdējā brīdī nobremzēt, nav tālu jāmeklē. Pašiem žurnālistiem pie stūres ir gadījies ko tādu piedzīvot.