Ziņas

Sabiedrība

Bērns gūst elektrotraumu, pārraujot eglīšu lampiņu virteni

Vidzemē vienu gadu un četrus mēnešus veca meitenīte, pārraujot eglīšu lampiņu virteni, guvusi elektrotraumu, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.

Meitene guvusi apdegumus pie auss un deguna. Vītola aicina vecākus izvērtēt bērna drošību saistībā ar šāda veida rotājumiem.

Rīgas reģionā kāda 72 gadus vecai sievietei bijusi nepieciešama mediķu palīdzība saistībā ar pēkšņām sāpēm vēderā. Braucot uz slimnīcu, sievietei ātrās palīdzības mašīnā apstājusies sirds un iestājusies klīniskā nāve, bet mediķi viņu veiksmīgi reanimējuši. Mediķiem ir aizdomas, ka sievietei bijusi pēkšņa sirds saslimšana.

Savukārt Vidzemē kāds 45 gadus vecs vīrietis kāpis uz jumta tīrīt skursteni, bet paslīdējis un nokritis. Vīrietis guvis smadzeņu satricinājumu un muguras skriemeļu bojājumus.

Rīgā diviem vīriešiem konstatēta ķermeņa atdzišana. Kāds 62 gadus vecs vīrietis smagā alkohola reibumā ilgstoši atradies uz ielas, bet citur Rīgā 44 gadus vecs vīrietis alkohola reibumā guvis galvas traumu un pavadījis uz ielas nenoteiktu laiku.

Aizvadītajā diennaktī NMPD mediķi devušies uz 1115 izsaukumiem, no tiem 148 bijuši saistīti ar dažāda veida traumām.

LETA