Ziņas

Sabiedrība

Bērniem traumas, pieaug izsaukumi pie “Covid-19” pacientiem

Informējot par aizvadīto nedēļu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD), Vidzemes reģionālā centra vadītāja vietniece Sniedze Bračka uzsvēra, ka arvien traumas gūst bērni, kā arī apstiprināja, ka palielinās izsaukumu skaits pie “Covid-19” pacientiem.

28. septembrī Cēsīs 16 gadus vecs jaunietis, skeitparkā braucot ar riteni, kritis un guvis kājas traumu. Nogādāts Cēsu klīnikā. Ik pa laikam neatliekamās palīdzības mediķi saņem ziņu par nepieciešamību palīdzēt bērniem, kuri aktīvi atpūšas skeitparkos.

Jau pirms nedēļas rakstījām par bērnu, kurš guvis termiskus apdegumus. Diemžēl arī 3. oktobrī mediķiem bija jāsteidz palīgā četrgadīgai meitenei, kurai uz kājas uzlija karsts šķidrums. Bērns nogādāts Cēsu klīnikā.

Līdz ar strauji pieaugušo “Covid-19” saslimušo skaitu, kas aizvadītajā nedēļā vairākas dienas pārsniedza tūkstoš inficēto, vairāk darba arī dienestam, kas smagi slimos pacientus nogādā slimnīcā. Sniedze Bračka apstiprina, ka arī NMPD ļoti jūt, ka slodze palielinās: “Izsaukumu ir daudz, tas ir salīdzinoši liels skaits, un līdz ar to slodze. Ir gan tālāki pārbraucieni, jo Vidzemes reģionā kovida pacientus uzņem tikai Vidzemes slimnīca, gan arī mediķiem jāievēro drošības pasākumi, jāvelk aizsargapģērbs. Tā ir psihoemocionāla slodze. Tas ir smagi, apzinoties, ka daudz kas nopietns vēl priekšā. Situācija ir nopietna.”

5.oktobrī Vidzemes slimnīcā ārstējās 38 “Covid-19” pacienti, starp tiem divi ar smagu slimības gaitu.