Ziņas

Sabiedrība

Bērni steidz baudīt siltās dienas

Brīvība Bērni pēdējās brīvlaika dienas, kas izrādījušās ļoti vasarīgas, labprāt pavada laukā, arī pie ūdeņiem.Foto: Iveta Rozentāle

Augusta pēdējā nedēļa lutina ar siltu laiku, to steidz baudīt arī bērni, kuriem pēc dažām dienām būs jāsēžas skolas solā.

Lai gan Cēsīs, Maija parkā, daļa konstrukciju ir norobežotas, tur sākti darbi – jaunu rotaļu ierīču uzstādīšana un gumijas seguma ieklāšana -, bērni pārējo parka daļu izmanto, lai atpūstos. Puiši visvairāk un aktīvāk darbojas turpat blakus esošajā skeitparkā – gan bariņos, gan pa vienam. Ievērojot drošības noteikumus un lietojot aizsargķiveres, zēni brauc gan ar riteņiem, gan skrejriteņiem, nostiprinot vasarā iegūtās prasmes un trikus. Div­padsmitgadīgā Reiņa mamma teic, ka dēls labprāt apmeklē skeitparku, lai darbotos kopā ar draugiem un cits citam parādītu, ko jaunu iemācījušies.

Pilsētas stadionā un āra trenažieros rosība pārsteidzoši neliela, toties bērni manāmi pie Rožu laukuma strūklakām – daļa ūdeni bauda mēreni, citi no strūklakām iznāk cauri slapji. Tiem, kuriem ir iespēja aizbraukt, karstajā laikā priecājas par atpūtu Niniera ezerā. Ja pirms neilga laika, kad bija vēsās dienas, pat pēc darba dienas pie pilsētai tuvīnā ezera bija vien pāris mašīnu, tad vakar arī dienas vidū mašīnu bija daudz, vecāki kopā ar bērniem steidz baudīt pēdējās atvaļinājuma dienas. Desmitgadīgās Elizabetes mamma teic, ka meita nemitīgi prasa, kad būs brauciens uz ezeru, pat dienās, kad nav sevišķi silts. Vēsajā laikā gan meitene nosalusi, pēc tam pāris dienas bijis miers, bet tagad atkal labprāt izbauda ūdens priekus.