Ziņas

Sabiedrība

Bērni rada prieku bērniem

Jauns noformējums. Pateicoties Cēsu pilsētas Mākslas skolaiFoto: Māris Buholcs

Cēsu klīnikas bērnu slimību nodaļas gaiteņa sienas un inhalāciju telpu tagad rotā koši un savdabīgi zīmējumi, kas iepriecinās tos mazos pacientus, kam jāuzturas slimnīcas telpās.

Šie darbiņi tapuši, pateicoties Cēsu pilsētas Mākslas skolai, iesaistoties pedagogiem, tostarp direktora vietniecei mācību darbā Vitai Vīksnai, gleznošanas skolotājai Dacei Cēderei un vairākiem mākslas skolas audzēkņiem.

Slimnīcas darbinieki konkursā vērtējuši bērnu zīmētās skices, tās, kas izraudzītas, ar pedagogu palīdzību tika pārnestas uz sienām.

Kā pavēstīja Cēsu klīnikas pārstāvji, kolektīvam esot vienošanās, ka tad, kad slimnīcā tiks organizēts labdarības pasākums, tā simboliskai atpazīstamībai tiks izmantots zīmējums, kur attēlots puisīša un meitenītes tēls gaišās un cerību pilnās krāsās. Šīs idejas autore ir Beatrise Saltuma. Savukārt inhalāciju telpas zīmējuma autores ir Evelīna Skrastiņa un Laura Kārkliņa.

„Mums, visam klīnikas kolektīvam, ir prieks, ka ir izdevies realizēt kaut ko tik skaistu. Šīs apgleznotās sienas noteikti piesaistīs uzmanību un savu reizi īsinās laiku mazajiem pacientiem. Viņiem būs iemesls pasmaidīt, uzlabojot garastāvokli,” atzina Cēsu klīnikas galvenā ārste Anda Skrastiņa, uzsverot, ka, visticamāk, mākslas darbi uz sienām būs daudzus gadus.

Atzinīgus vārdus par paveikto teica arī Cēsu klīnikas valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa. „Viss ir izdevies lieliski, sakām lielu paldies visām iesaistītajām pusēm par sadarbību un lielisko rezultātu. Tāpat paldies jāsaka bērnu slimību nodaļas darbiniekiem, kuri ikdienā strādā šajās telpās, par to, ka viņi atsaucas kopējām idejām, nāk ar priekšlikumiem, kā mēs varam uzlabot vidi un apstākļus, kādi nepieciešami bērniem, lai viņi ātrāk varētu atgūt veselību,” viņa saka.

Par paveikto savs sakāmais ir arī Cēsu pilsētas Mākslas skolas direktoram Vilnim Kļaviņam: ”Daudzi zina, ka ir tāds jēdziens, kā mākslas un krāsu terapija. Nu krāsu terapeitiskā iedarbība pārnāk uz veselības iestādēm. Tāpēc es šī projekta rezultātā saskatīju vairākas labas lietas. Viens ir tas, ka šīs krāsas palīdzēs izveseļoties. Otrs-domāju, šādā projektā iesaistoties, mūsu bērni arī labāk saprot to,

ka arī šādā veidā var sniegt atbalstu. Līdz ar to audzinām arī līdzjūtību.”

Jāpiebilst, ka finansiāli bērnu nodaļai palīdzējuši individuālie ziedotāji. Arī viņiem svinīgā pasākumā izskanēja Cēsu klīnikas pateicības vārdi.

Ilze Fedotova