Ziņas

Sports

Bendika sāk krāt punktus

Sākts veiksmīgi. Latvijas labākā biatloniste Baiba Bendika Pasaules kausa pirmajā posmā individuālajā distancē bija 26., bet sprintā – 14. Foto: Igors Stančiks

Pasaulē startējusi biatlona sezona, līdztekus notika gan Pasaules kausa (PK) pirmais posms, gan pirmais IUB kausa posms.

Itin veiksmīgi pirmo PK posmu aizvadīja Baiba Bendika, abās veiktajās distancēs “ieslēpojot” punktos. Sacensības Zviedrijas pilsētā Estersundē sākās ar 15 km individuālo distanci, kurā B. Bendika ierindojās 26.vietā. Pirmajā šautuvē viņa pieļāva divas kļūdas, nākamajās divās ugunslīnijās Baiba šāva precīzi, bet pēdējā bija vēl viena kļūda, rezultātā ar trim soda minūtēm ieņēma 26.vietu, no uzvarētājas atpaliekot 3:46.1 minūtes. Pirmajos PK posmos Latvijas izlasē startē arī Annija Sabule, kurai trasē pietrūka ātruma, un ar četrām kļūdām viņai 108.vieta no 111 finišējušām dalībniecēm.

Uzvarētājai zaudēts vairāk nekā 11 minūtes.

Sprinta distancē B. Bendika šāva nekļūdīgi, finišējot 59,5 sekundes aiz uzvarētājas un ieņemot 14.vietu. A. Sabulei trīs kļūdas un 112.vieta.

Pēc pirmā posma Pasaules kausa kopvērtējumā B. Bendika ar 42 punktiem ieņem 16.vietu. Kā pēc sprinta atzina pati sportiste, nedaudz bijušas problēmas ar kāju muskuļiem finiša aplī, bet izdevies kārtīgi papildināt punktu krājumu. Lai arī fiziski vēl nedaudz “jāieskrienas”, kopumā sezonas iesākums vērtējams labi.

Tā kā šī ir olimpiskā sezona, katrs punkts ir no svara, lai kvalificētos Pekinas olimpiskajām spēlēm.

Šonedēļ turpat Estersundē, kur norisināsies Pasaules kausa 2.posms, programmā sprints, iedzīšana un klasiskā stafete.

Tikmēr IBU kausā startējošais Cēsu Sporta skolas audzēknis Rūdis Balodis 10 km sprintā pieļāva divas kļūdas, ieņemot 69. vietu 130 dalībnieku konkurencē. Uzvarētājam Rūdis zaudēja nepilnas trīs minūtes.

Pēc divām dienām biatlonisti vēlreiz startēja sprintā, šoreiz R. Balodim 63. vieta ar vienu kļūda šautuvē, un pavisam nedaudz, nepilnas piecas sekundes, pietrūka, lai kvalificētos iedzīšanas sacensībām.

Šajā nedēļā IUB kausa otrais posms notiks Norvēģijā.