Ziņas

Kriminālziņas

Bēg no policijas ekipāžas

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja inspektore Sintija Virse informē: aizvadītajās brīvdienās Vidzemes reģiona pārvaldes teritorijā reģistrēta informācija par 234 gadījumiem, kad iedzīvotāji pēc palīdzības vērsušies policijā vai konstatēts, ka noticis noziegums. Reģistrēta informācija par 49 noziedzīgiem nodarījumiem pret īpašumu (reģistrēta informācija par astoņām zādzībām no tirdzniecības vietām, reģistrēti 14 mantas tīšas iznīcināšanas un bojāšanas gadījumi).

Reģistrēta informācija par 72 nodarījumiem pret sabiedrisko kārtību un 31 noziedzīgu nodarījumu pret personas dzīvību un veselību.

Noticis 31 ceļu satiksmes negadījums, kuros bojā gājuši trīs cilvēki un pieci cilvēki guvuši traumas. Alkohola reibumā pie automašīnas stūres pieķerti seši autovadītāji. Par ātruma pārsniegšanu administratīvo sodu saņēmuši 58 vadītāji. Par dažādiem administratīvajiem pārkāpumiem sastādīti 234 protokoli.

26.jūlijā Cēsīs, Zvirbuļu ielā, pēc pulksten 22 kādā dzīvoklī ar vairākām durtām brūcēm atrasts 1958.gadā dzimušas sievietes līķis. Aizdomās par slepkavību aizturēts 1983.gadā dzimušais dēls, kurš nogādāts policijas iecirknī. Policijā sākts kriminālprocess par slepkavību, un policija noskaidro slepkavības iemeslu. Sākotnējā pārbaude liecina, ka vīrietis notikuma brīdī nav bijis alkohola reibumā, taču nozīmēta ekspertīze, lai noteiktu narkotisko vai psihotropo vielu klātbūtni viņa organismā.

25.jūlijā pēc pulksten 13 Salacgrīvas novada Liepupes pagastā, uz vietējas nozīmes ceļa, nobraucot no ceļa braucamās daļas un ietriecoties kokā, bojā gājis 1958.gadā dzimis VW Golf vadītājs. Sākotnējā informācija liecina, ka negadījuma iespējamais iemesls ir vadītāja atrašanās alkohola reibumā, kā rezultātā nespēja novaldīt spēkratu. Policijā sākts kriminālprocess.

25.jūlijā ap pulksten 12.30 Alojas novada Brīvzemnieku pagastā, kādas mājas pagalmā, pakļūstot zem automašīnas, dzīvību zaudējis kāds 2012.gadā dzimis zēns. Policijā sākts kriminālprocess.

24.jūlijā ap pulksten 18.30 Madonas novada Praulienas pagastā, pļaujot grāvmalā zāli, apgāzies traktors, kā rezultātā no gūtajām traumām bojā gāja 1955.gadā dzimušais traktora vadītājs. Policijā sākts kriminālprocess.

24.jūlijā pulksten 21.40 Alūksnes novada Malienas pagastā, autoceļa Alūksne – Liepna 9.kilometrā, avarēja 1985.gadā dzimušas sievietes vadītā automašīna Opel Meriva. Sākotnējā informācija liecina, ka vadītāja, iespējams, nav izvēlējusies drošu braukšanas ātrumu kā rezultātā nobrauca no ceļa un iebrauca grāvī. Negadījumā cieta automašīnas vadītāja un 1986.gadā dzimusi pasažiere. Policija noskaidro visus negadījuma apstākļus.

25.jūlijā pulksten 12.30 Gulbenes novada Galgauskas pagastā, pie kādām mājām notika automašīnas Opel Astra, kuru vadīja 1996.gadā dzimusi sieviete, un automašīnas Opel Combo, kuru vadīja 1962.gadā dzimusi sieviete, sadursme. Negadījumā cieta abu automašīnu vadītājas, kuras nogādātas slimnīcā. Policija noskaidro negadījuma apstākļus.

26.jūlijā pulksten 16.15 Smiltenes novada Palsmanes pagastā, autoceļa Cirgaļi – Palsmane – Ūdrupe 16.kilometrā, avarēja 1933.gadā dzimuša vīrieša vadītā automašīna Škoda Fabia. Negadījumā cieta 1936.gadā dzimusi pasažiere. Sākotnējā informācija liecina, ka vadītājs nav ticis galā ar automašīnas vadību, kā rezultātā nobrauca no ceļa un apgāzās.

25.jūlijā ap pulksten 4 Cēsīs, Rīgas ielā, naktskluba tualetē miesas bojājumi nodarīti kādam iereibušam, 1987.gadā dzimušam kluba apmeklētājam. Vīrietim bija izcēlies konflikts ar kādu nepazīstamu personu. Cietušajam sniegta medicīniskā palīdzība un policija noskaidro notikušā apstākļus.

24.jūlijā saņemta informācija, ka Cēsīs, Uzvaras bulvārī, Cēsu tirgū, 1960.gadā dzimušai sievietei no bikšu kabatas nozagts maks ar dokumentiem. Policija noskaidro zādzības apstākļus.

26.jūlijā Lubānā 1988.gadā dzimušu vīrieti sakodis nenoskaidrota īpašnieka klaiņojošs suns. Cietušais vērsies pēc medicīniskās palīdzības, un policija noskaidro notikušā apstākļus.

25.jūlijā saņemta informācija, ka laikā no pulksten 18.45 līdz 19.05 Lubānā, Tilta ielā, brīvi piekļūstot no mājas pagalma nozagts velosipēds. Velosipēds atrasts netālu no mājām.

Naktī uz 25.jūliju Strenču novada Sedā, Tirgus ielā, no aizslēgta šķūnīša nozagts 61 kilograms melleņu. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess.

26.jūlijā pulksten 18.30, Gulbenē, Brīvības ielā, no mājas pagalma nozagts tumši zaļas ar baltu krāsas nepieslēgts velosipēds. Policija noskaidro zādzības apstākļus.

26.jūlijā Amatas novada Nītaurē, laika posmā no pulksten 8 līdz 8.10 no neaizslēgta dzīvokļa nozagts televizors un cigarešu paciņa. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess. Savukārt naktī uz 26.jūliju Raunas novada Drustu pagastā no kādas neaizslēgtas garāžas nozagts motorzāģis Husqvarna, urbjmašīna, radio skaļruņi un akumulatora lādētājs. Sākts kriminālprocess.

26.jūlijā aizdomās par četru alkohola pudeļu zādzību no veikala top! Alojā, Jūras ielā, aizturēts kāds 1967.gadā dzimis vīrietis. Policijā par zādzību sākts kriminālprocess un tirgotājam zādzības rezultātā nodarīti vairāk nekā 70 eiro lieli materiālie zaudējumi. Līdzīgs gadījums noticis arī Gulbenē, kur 26.jūlija vakarā Rīgas ielā, veikalā Mini Top 1982.gadā dzimis vīrietis mēģināja nozagt divas viskija pudeles un vistas rullīšus. Policijā sākts kriminālprocess.

26.jūlijā ap pulksten 16 Beverīnas novada Kauguru pagastā, autoceļa Valmiera – Rauna 3.kilometrā pieķerts acīmredzami iereibis automašīnas Audi 80 vadītājs. 1974.gadā dzimušais vīrietis no policijas aicinājuma veikt alkoholisko dzērienu koncentrācijas izelpā pārbaudi atteicās, tāpat vadītājs atteicās no alkohola koncentrācijas pārbaudes asinīs, kas tiek veikta medicīnas iestādē. Policija atgādina, ka šāda rīcība vadītāju neatbrīvo no atbildības un saskaņā ar spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem vadītājam tiek piespriests maksimālais administratīvais sods, kas paredzēts Administratīvo pārkāpumu kodeksā par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā un sods ir administratīvais arests no piecām līdz desmit diennaktīm, naudas sods no 850 līdz 1200 eiro, kā arī transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšana uz diviem gadiem.

26.jūlijā pēc pulksten 22 Limbažos, Cēsu ielā, 1951.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas VW Passat stūres bija sēdies bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām un 1,63 promiļu reibumā. Par notikušo sākts kriminālprocess.

27.jūlijā ap pulksten 2.30 Līgatnē, Pilsoņu ielā, pieķerts stipri iereibis automašīnas Volvo vadītājs. 1961.gadā dzimušais vīrietis pie automašīnas stūres bija sēdies 2,43 promiļu reibumā. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.

24.jūlijā ap pulksten 22 Jaunpiebalgas novada Zosēnu pagastā, autoceļa Melnbārži – Abrupe – Jaunpiebalga 2.kilometrā pieķerts iereibis VW Multivan vadītājs. 1991.gadā dzimušais vīrietis pie automašīnas stūres bija sēdies 0,53 promiļu reibumā, turklāt bez tiesībām vadīt jebkāda veida transportlīdzekli.

27.jūlijā pēc pulksten 2 naktī Burtnieku novada Rencēnu pagastā, autoceļa Rencēni – Burtnieki – Daksti – Veckārķi 20.kilometrā, no policijas ekipāžas mēģināja bēgt kāds acīmredzami iereibis 1953.gadā dzimis velosipēda vadītājs. Tas gan viņam neizdevās. Notvertais velosipēdists atteicās arī no alkohola koncentrācijas pārbaudes, kā rezultātā saņēmis administratīvā pārkāpuma protokolu gan par policijas likumīgo prasību neievērošanu, gan saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu maksimālo sodu par velosipēda vadīšanu alkohola reibumā.

25.jūlija vakarā Gulbenes novadā notverti un sodīti divi iereibuši mopēdu vadītāji. Viens no mopēdistiem tika notverts pēc pulksten 17 Lizuma pagastā, autoceļa Smiltene – Gulbene 40.kilometrā. Konstatēts, ka 1952.gadā dzimušais vīrietis mopēdu vadīja bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībā un 2,14 promiļu reibumā. Otrs iereibušais mopēdists sastapts Stradu pagastā, Stāķos. Šim, 1959.gadā dzimušajam mopēda vadītājam gan bija transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, taču izelpā konstatētas 0,9 promiles alkohola. Policijā sastādīti administratīvo pārkāpumu protokoli.

25.jūlijā ap pulksten 22.30 Vecpiebalgas novada Taurenes pagastā, autoceļa Rauna – Taurene – Abrupe 17.kilometrā, no policijas ekipāžas mēģināja bēgt kāds Audi vadītājs. Apturot bēgošo, policija konstatēja, ka 1987.gadā dzimušais vīrietis pie automašīnas stūres bija sēdies ne tikai bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, bet arī 2,41 promiles reibumā. Par notikušo sākts kriminālprocess, kā arī vadītājs saņems sodu par nepakļaušanos policijas likumīgām prasībām apturēt transportlīdzekli.

26.jūlijā pēc pulksten 2 naktī Smiltenē, Vaļņu ielā, pieķerts iereibis automašīnas Opel vadītājs. 1997.gadā dzimušais jaunietis pie automašīnas stūres bija sēdies 0,5 promiļu reibumā, turklāt bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām.

26.jūlijā pēc pulksten 3 naktī Vecpiebalgas novada Inešos, autoceļa Ērgļi – Jaunpiebalga – Saliņkrogs 19.kilometrā, 1981.gadā dzimis vīrietis pie automašīnas Volvo stūres pieķerts 1,32 promiļu reibumā. Vadītājam sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols.