Ziņas

Kriminālziņas

Bauda ziemas priekus, pārkāpjot likumu

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē aizvadītajā diennaktī saņemta informācija par 70 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Tostarp reģistrēti 9 nodarījumi pret personas dzīvību un veselību, 12 nodarījumi pret sabiedrisko kārtību un 18 nodarījumi pret īpašumu, kā arī četri ceļu satiksmes negadījumi. Vienā no negadījumiem saņemta informācija par vienu cietušo. Pie transportlīdzekļu stūres alkoholisko dzērienu iespaidā sēdušies divi vadītāji. Noformēti 52 administratīvā pārkāpuma protokoli, no kuriem 20 bija par ātruma pārsniegšanu. Plašāk – notikumu apskatā, ko sniegusi Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Anžela Geļjanu.

18.janvārī pulksten 11:30 Salacgrīvā, Viļņu ielā, nenoskaidrots vadītājs ar automašīnu “Audi A6” uzpildīja 73,27 litrus dīzeļdegvielas un aizbrauca no uzpildes stacijas, nesamaksājot par degvielu. Policija noskaidro notikušā apstākļus.

Pulksten 21:42 Amatas novadā, Nītaures pagastā, Nītaurē, pa vietējas nozīmes ceļu, 1967.gadā dzimis vīrietis vadīja automašīnu “Volvo”, būdams alkoholisko dzērienu iespaidā. Minimālā alkohola koncentrācija izelpotajā gaisā sasniedza 1,66 promiles. Vadītājam noformēts administratīvā pārkāpuma protokols.

Vakar arī reģistrēta informācija, ka 15.janvārī, Salacgrīvas novadā, Liepupes pagastā, Liepupē, pa kādu pievedceļu, 2004.gadā dzimis jaunietis vadīja automašīnu “Ford Escort” bez jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām un sakabē ar pašizgatavotu piekabi bez valsts transportlīdzekļa reģistrācijas numura zīmēm, kurā pārvadāja 1958.gadā dzimušu vīrieti. Jāpiebilst, ka automašīnai nebija veikta arī valsts tehniskā apskate noteiktajā termiņā, kā arī obligātā civiltiesiskā transportlīdzekļu apdrošināšana. Par notikušo uzsākta administratīvā lietvedība.

Savukārt pulksten 16:22 Amatas novadā, Zaubes pagastā, autoceļa Augšlīgatne – Skrīveri 31. kilometrā, 1986.gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu “Volkswagen Transporter”, neizvēlējās ceļa un laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā transportlīdzeklis nobrauca no ceļa braucamās daļas un apgāzās. Ceļu satiksmes negadījumā cieta pasažieris – 1991.gadā dzimis vīrietis, kurš nogādāts tuvākajā ārstniecības iestādē. Policija noskaidro notikušā apstākļus.