Ziņas

Sports

Bauda sniegu un svaigu gaisu

Svaigā gaisā. Ņemot vērā, ka aktivitātes iekštelpās liegtas, cilvēki steidz izmantot iespējas slēpot, un Žagarkalnā arī pirmdien slēpotāju netrūka. Foto: Jānis Gabrāns

Lai arī noteikti dažādi ierobežojumi, fiziskās aktivitātes svaigā gaisā Latvijā joprojām pieejamas, un cilvēki tās steidz izmantot.

Slēpošanas entuziasti dodas uz kalnu slēpošanas trasēm, kurās decembra aukstuma vilnī saražoja mākslīgo sniegu un trases nosargāt izdevās arī gada nogales atkusnī. Šobrīd prognoze vēsta temperatūras pazemināšanos, kas ļaus atjaunot sniega segu un sagatavot papildu trases.

“Žagarkalns” direktors Māris Zvīnis norāda, ka slēpot gribētāju interese ir liela un bāze strādā bez brīvdienām. Jau rakstīts, ka sakarā ar valstī noteiktajiem ierobežojumiem laiks slēpošanai jārezervē iepriekš, un, pēc M. Zvīņa teiktā, uz svētku brīvdienām visas iespējas bija “izķertas” stundas laikā: “4.janvārī gan pilnībā visi laiki nebija rezervēti, tomēr brīvas palika vien dažas vietas. Jāatzīst, sniega kvalitāte nav tāda, kā gribētos, jo lielajā atkusnī sabojājās sniega struktūra, to varēs labot vien tad, ja izdosies saražot jaunu sniegu vai uzkritīs dabīgais. Taču cilvēki ir saprotoši. Prognozes sola salu, tas ļaus uzlabot sniega kvalitāti, kā arī līdz nedēļas nogalei sagatavot vēl kādu nogāzi.”

Arī “Druva” vakar pārliecinājās, ka slēpot gribētāju netrūkst, tie brauc no tuvākas un tālākas apkaimes. Kārkliņu ģimene no Rīgas – tētis, mamma un divi puikas – priecājās, ka situācijā, kad telpu aktivitātes liegtas, slēpošanas trases darbojas, var baudīt sniega priekus: “Esam pieraduši pie aktivitātēm, tāpēc ķeram katru mirkli, lai varam būt pie dabas, kamēr vēl brīvlaiks pagarināts, izmantojam iespēju. Ir apsveicami, ka kalnu slēpošanas trases atrada iespēju, kā organizēt darbu, lai pakalpojums būtu pieejams!”

Valmierietis Uldis esot biežs viesis Žagarkalnā, taču svētku brīvdienās neesot paspējis rezervēt laiku slēpošanai, tāpēc braucis šurp pirmdien, jo darba specifika ļaujot dažas stundas veltīt fiziskajām aktivitātēm. Viņš saka, ka par ierobežojumiem varot sūdzēties tikai tie, kuriem galvenais esot šopings un tusiņi, tie, kuri dod priekšroku fiziskajām aktivitātēm svaigā gaisā, absolūti nesūdzoties: “Slēpot, skriet var, kaut vai pastaigāties, nav taču nekādu ierobežojumu! Kad esi vairākas stundas šādi pavadījis, dumjas domas par kaut kādām sazvērestības teorijām pat galvā nenāk.”

Uz aukstumu cer arī “Ozolkalnā”, kur atzīst, ka sniega kvalitāte nav tā labākā, taču, ņemot vērā lielo interesi, tiek darīts viss, lai būtu iespēja izmantot Zaļo trasi un krēslu pacēlāju. Viņi pat piedāvā vienu reizi bez maksas izmēģināt nobraucienu, lai pārliecinātos, vai trase atbilst slēpotāja prasībām un spējām.