Ziņas

Sabiedrība

Bataljona štābs jaunās telpās

Jaunā mājvieta. Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks uzrunā klātesošos Zemessardzes 27. kājnieku bataljona jaunās štāba ēkas atklāšanas ceremonijā    militārajā bāzē “Pipariņi”.   Foto: Jānis Gabrāns

Cēsīs, militārajā bāzē “Pipariņi”, svinīgi atklāta Zemessardzes 27. kājnieku bataljona jaunā štāba ēka. Bataljonam šīs ir jau trešās mājas, neilgu laiku štābs atradās Gaujas ielā, 29 gadus – Valmieras ielā, tagad un turpmāk– Dzirnavu ielā.

Svinīgajā pasākumā piedalījās aizsardzības ministrs Artis Pabriks, kurš, uzrunājot bataljona zemessargus un viesus, uzsvēra, ka šis ir neliels, bet svarīgs solis tālākajā Zemessardzes attīstībā Vidzemē un Cēsīs: “Ir svarīgi turpināt militāro objektu attīstību, jo visos Latvijas reģionos militārajām bāzēm jābūt sakoptām. Tām jābūt tādā līmenī, lai zemessargi, profesionālā dienesta karavīri, kuri tur uzturas, varētu atbilstoši pildīt savus dienesta pienākumus un lai tiem, kuri vēlas iestāties Zemessardzē, varam parādīt, ka attīstība notiek, ka te ir interesanti. Gribu teikt, ka Zemessardzes 27.bataljons ir viens no labākajiem piemēriem.”

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš atzīmēja, ka viņam vienmēr gandarījums redzēt, kā tiek uzlabotas bruņoto spēku spējas, attīstīta infrastruktūra: “Ideja par šīs bāzes attīstību brieda jau krietni sen, tagad esam saņēmuši objektu, kurā 27.kājnieku bataljons varēs pildīt savus uzdevumus. Gribu atzīmēt, ka nākamajos trijos gados Zemessardzes infrastruktūras attīstībā, būvniecībā tiks ieguldīti vairāk nekā simts miljoni eiro.”

Sarunā ar “Druvu” NBS komandieris pastāstīja, ka līdz 2023. gadam Zemessardzes infrastruktūras attīstības ietvaros plānots visā valstī kopumā izbūvēt 42 jaunus objektus: “Visu laiku jau Zemessardze attīstās, bet tagad valsts radusi iespēju atvēlēt lielāku finansējumu. Cēsis ir svarīgs stratēģisks punkts no vairākiem viedokļiem. Te ir daudz patriotisku cilvēku, te un apkārtējos novados ir daudz zemessargu, un Vid­zeme kopumā dod lielu pienesumu valsts aizsardzībā. Tāpēc arī šīs bāzes attīstība vēl piedzīvos lielas pārmaiņas. Šobrīd ir realizēta tikai būvniecības pirmā kārta – renovēta ēka bataljona štāba izvietošanai un darbības nodrošināšanai. Te jābūt vietai, kur veikt mācības, te jābūt noliktavām, kur uzglabāt ekipējumu, ieročus, te jābūt transporta novietnei, citam nepieciešamajam, lai zemessargi var uzturēties arī ilgstošāku mācību laikā.”

Iesvētot jauno štāba ēku, Ze­messardzes kapelāns Gints Polis aicināja aizdomāties, kā jūtas vecāki, ko domā brīdī, kad viņu rokās pirmo reizi ieliek jaundzimušo: “Man tolaik bija divas pārdomas, pirmkārt, ka manās rokās ielikts pasaules lielākais dārgums, otrkārt, nebūt    lempim un šo dārgumu nenomest zemē. Ja šo līdzību pārceļ uz laiku pirms vairāk nekā simts gadiem, mūsu tēviem rokās tika ielikts lielākais dārgums – Latvijas tauta un Latvijas valsts -, un viņi to cienīgi nesa. Tagad mēs esam tie, kuriem šis dārgums ielikts rokās, lai mēs to nenomestu, bet koptu, lolotu, sargātu.”

Zemessardzes 27. kājnieku ba­taljona komandieris pulkvežleitnants Normunds Zaviļeiskis pastāstīja, ka    pārmaiņas pēc būtības neietekmēs štāba darbu, taču apstākļi būs uzlabojušies: “Ie­priekšējās telpās bija nedaudz par šauru, tagad darba organizācija būs labāka, jo personālam būs plašāki, ērtāki kabineti. Atrašanās citur nedaudz izsitīs no ierastās rutīnas kaut vai ar to, ka jābrauc nedaudz tālāk. Šis ir tikai pirmais solis, bet tas bija nepieciešams. Bāze neattīstīsies, ja te nebūs štāba. Tagad te esam, un tagad jāsper nākamie soļi attīstībā.”

Bataljona iepriekšējā izvietojuma vietā Cēsīs, Valmieras ielā 8, turpmāk atradīsies bataljona rotu atbalsta punkts, saglabājot pieejamību sabiedrībai un ļaujot efektīvāk pildīt bataljona administratīvās funkcijas, piemēram, sniedzot iespēju iedzīvotājiem pievienoties Zemessardzei.

Bataljona komandieri sveica arī Cēsu, Priekuļu, Pārgaujas, Raunas, Amatas un Vecpiebalgas novadu domju priekšsēdētāji, vēlot stiprus sargus mūsu zemei un svētību jaunajai ēkai, lai tā ir kā laba lieta Zemessardzes nodomu pildīšanai.