Ziņas

Sports

Basketbols pa augšupejošu līkni

Uzbrukums. Spēles pret “BK Salacrgīva” vienmēr bijušas aizraujošas, un šī nebija izņēmums. Parādot raksturu, “BK Cēsis/ Cēsu Sporta skola” spēja noturēt uzvaru 82:75.Foto: no albuma

Pirmās divas spēles LBL3 čempionāta otrajā posmā aizvadījusi komanda “BK Cēsis/ Cēsu Sporta skola”. Atgādināsim, ka pērn tika nodibināta biedrība “Sporta klubs “Cēsu basketbols””, lai atjaunotu basketbola popularitāti Cēsīs. Klubs atbalsta ne tikai LBL3 komandu, bet arī Cēsu Sporta skolas U14 zēnu komandas startus Austrumeiropas jaunatnes basketbola līgā. Šoreiz ielūkosimies abu komandu veikumā.

LBL3 – viss sākas pa nopietnam

Jau rakstīts, ka pirmajā posmā komandas sacentās trijās apakšgrupās, katrā noskaidrojot trīs labākās komandas, kuras otrajā posmā cīnīsies par vietu sadalījumu izslēgšanas spēlēm.

Cēsu komanda pirmo posmu noslēdza bez zaudējumiem, bet komandas pārstāvis Reinis Ru­dz­ī­tis norāda, ka tur pretinieki lielākoties bija sporta skolu komandas, tādēļ pirmais posms vairāk uzskatāms par treniņu izšķirošajām cīņām, kas sākās ar otro kārtu.

Otrās kārtas pirmajā cīņā nācās piedzīvot pirmo zaudējumu, ar 70:85 izbraukumā atzīstot “BK Talsi” pārākumu. Iespējams, desmit samērā vieglas uzvaras nedaudz iemidzināja. R. Rudzītis gan atzīst, ka uz Talsiem nav izdevies doties spēcīgākajā sastāvā, varbūt tas ir iemesls zaudējumam. Nācies agri izbraukt, bet ne visi tiek prom no darba.

Komandas rezultatīvākais spēlētājs Elvis Saulītis norāda, ka pirmais posms bijis labs treniņš, lai saspēlētos, lai laukumā viens otru saprastu bez vārdiem: “Kāds zaudējums arī vajadzīgs, lai saprastu, ka turpmāk vieglu spēļu nebūs. Tagad pretī nāk labas, pieredzējušas, mūsu līmeņa komandas. Sākušās interesantās spēles, vairs nav laika vaļībām, tagad svarīga meistarība. Šajā posmā ar pusi spēka uzvarēt nevar, katrā spēlē jāizliek maksimālais, jo vājo komandu laiks ir beidzies.”
Un jau nākamajā spēlē cēsnieki apliecināja, ka cīņai ir gatavi, ar 82:75 pieveicot “BK Salacgrīva”, kas allaž bijis sīvs pretinieks, un arī šī spēle to apliecināja. Cēsu komandā rezultatīvākie: R. Rudzītis – 22, Jānis Dumburs – 16, Dmit­rijs Brizgalovs – 13 punkti.

Jāatzīmē, ka savu rezultativitāti parādīja abi komandas jaunpienācēji– Rinalds Mihailovs un Jānis Dumburs, kurš atgriezies no Īri­jas, kur spēlējis augstākajā līgā. R. Rudzītis atgādina, ka tieši ar šādu mērķi tika izveidots jaunais basketbola klubs, proti, lai Cēsu komandā pulcētu tos, kuri savulaik beiguši Sporta skolu, bet tagad spēlē citās pilsētās un pat valstīs.

“Šobrīd komandā jau 17 spēlētāji, gan pieredzējušie, gan Sporta skolas audzēkņi. Tas rada veselīgu konkurenci komandā, jaunie cenšas noķert vecos, bet vecajiem jātur līdzi. Treniņi ir labi, ja daudz spēlētāju, bet trenerim grūts uzdevums izvēlēties tos 12, ko pieteikt spēlei. Treneris vērtē treniņu apmeklētību, ja kāds slinks treniņos, spēlei var netikt pieteikts,” stāsta R. Rudzītis.

E. Saulītis norāda, ka basketbola līmenis pēdējos gados kāpis gan otrajā, gan trešajā līgā. Ko­mandas mērķis paliek nemainīgs – nākamgad tikt LBL2. Vislabāk nonākt turp kā LBL3 čempioniem, kas nodrošina automātisku iekļūšanu, bet var pieteikties arī bez šī titula. Ja tiks īstenots šāds scenārijs, klubs cer saglabāt arī LBL3 komandu.

R. Rudzītis norāda, ka ar esošo sastāvu LBL2 turnīrā varētu cīnīties ar otrā ešelona komandām, līderu pulciņā pagaidām vēl ne, bet jāatceras, ka jaunais klubs izveidots pavisam nesen un augļus varēs baudīt pēc laika.
“Jo vairāk paaugstināsies komandas līmenis, jo kļūsim pamanāmāki. Tas būs labs stimuls komandā atgriezties savulaik Cēsīs spēlējušajiem,” saka R. Rudzītis.

E. Saulītis piebilst, ka tas būtu vēl interesantāk skatītājiem, līdz ar to basketbols tiktu arvien vairāk popularizēts: “Jau tagad cilvēki sāk atgriezieties tribīnēs, un komandas uzdevums ir viņus nesarūgtināt.”

Kluba vadība domā, lai skatītājiem, īpaši gados jaunajiem, būtu interesantāk, tāpēc pārtraukumos tiek rīkoti konkursi, kuros iespējas tikt pie balvām. Pro­tams, tas prasa vairāk darba, mek­lējot sponsorus, bet tas ir nepieciešams solis, lai basketbols Cēsīs atgūtu popularitāti.

Atgādināsim, ka cēsniekiem otrajā posmā divreiz jātiekas ar komandām “BK Salacgrīva”, “BK Jaunpils”, “Tukums/ TSS”, “BK Talsi”, Iecavas “Dartija” un “BK Krāslava”. Spēcīgāko grupā arī komandas “BK Carnikava” un BJBS Rīga/Pārdaugava”, ar tām nav jāspēlē, jo arī šīs komandas bija grupā, kurā Cēsu komanda, un savstarpējās spēles jau nospēlētas.

Gūst emocijas un pieredzi

Vēl jāmin, ka biedrība “Sporta klubs “Cēsu basketbols”” gādā ne tikai par LBL3 komandu, bet atbalsta arī Cēsu Sporta skolas U14 zēnu komandas startus Austrum­eiropas jaunatnes basketbola līgā. Puiši aizvadījuši jau otro sabraukumu, šoreiz spēles notika Rīgā, cēsnieki sacentās ar Latvijas, Polijas, Ukrainas un Igaunijas ko­man­dām. Komandā spēlēja: Toms Līnis, Toms Okrašinskis, Matīss Zaļaiskalns, Kristaps Krieviņš, Kristers Kubliņš, Ilja Kurucs, Miks Zviedrāns, Artūrs Ersts, Kristers Lelis, Kārlis Pastars.

Cēsnieku kontā divas uzvaras, ar 51:40 uzvarēta Igaunijas komanda “TTU BS” (rezultatīvākie: A. Ersts – 13, T. Līnis – 11, M. Zviedrāns – 10) un ar 45:36 pieveikta Polijas komanda “BA Komorow” (T. Līnis – 13, M. Zviedrāns – 12, K. Kubliņš – 11). Piedzīvoti trīs zaudējumi: 58:65 pret Ukrainas “BC Dnepr” (T. Līnis – 19, M. Zviedrāns – 13, A. Ersts – 13); 39:57 pret Polijas klubu “Pomerania” (T. Līnis – 11), bet sāpīgākais zaudējums 24:82 pret Rīgas klubu “DSN / Sporta Bode” (A. Ersts – 8).
Kluba pārstāvis Dzintars Ber­kolts norāda, ka galvenais ieguvums ir lieliska pieredze un emocijas: “Nebijām pilnā sastāvā, jo patraucēja slimības un traumas, bet puiši bija malači, guva divas uzvaras. Žēl, ka pirmajā spēlē, kaut sākumā bijām vadībā, nespējām uzvaru nosargāt. Pārējās divās zaudētajās spēlēs gan nebija iespējas uzvarēt, tātad ir, kur augt!”

Cēsu komanda aizvadījusi desmit spēles, kurās gūtas trīs uzvaras, un šobrīd otrajā grupā viņi ieņem 13.vietu 16 komandu konkurencē. Trešā posma spēles marta beigās Igaunijā.