Ziņas

Sports

Basketbolisti noslēdz gadu

Tuvojoties gadu mijai, arī sporta spēļu kalendārā iestājas pārtraukumi. Latvijas basketbola līgā šajā laikā noslēdzas pirmā posma spēles. 12 komandas aizvadījušas divu apļu spēles, un pēc gadu mijas sāksies otrais posms, kurā pirmās četras komandas spēlēs kopā ar četrām Baltijas basketbola līgas komandām, bet astoņas pārējās izspēlēs divu apļu turnīru, lai noskaidrotu vietu sadalījumu.

“Cēsis/Remarks” šogad nespēja rādīt tik labu sniegumu kā pērn, tāpēc jāsamierinās ar astoto vietu turnīra tabulā un spēlēšanu otrajā divīzijā, kas cīnīsies par palikšanu LBL nākamajā sezonā. 22 spēlēs cēsnieki guva astoņas uzvaras un piedzīvoja 14 zaudējumus. Komandas galvenais treneris Vladimirs Kiseļovs atzīst, ka cerēts bija vairāk, bet šogad smagi gājis ar komandas veidošanu, un šis process turpinās joprojām. Otrajā posmā viss sāksies no gala, jo nekādi punkti no pirmā posma līdzi nenāk.

“Visas astoņas komandas ir spēkos līdzvērtīgas, tāpēc prognozēt spēļu iznākumus nevar, bet komandas uzstādījums būs – cīņa par uzvaru katrā spēlē. Nākas atzīt, ka mūsu spēlētājiem pietrūkst fiziskās izturības, jo ne reti zaudējam pašā spēles galotnē, jo pietrūkst svaiguma. Tāpēc arī otrajā posmā laukumā dosies jaunie spēlētāji, lai līderi varētu atpūsties. Nav normāli, ja vadošajiem spēlētājiem laukumā jāpavada vairāk nekā 30 minūtes, pie ātra basketbola tas ir par daudz,” saka V.Kiseļovs.

Tagad divas nedēļas komanda strādās svaru zālē, lai uzlabotu fizisko formu, bet janvārī lielāku uzmanību pievērsīs spēles taktikas pilnveidošanai.

Otrajā posmā, kas sāksies aptuveni janvāra vidū, Cēsu komandas pretinieki būs “LSPA/ VEF”, “Līvāni”, “Zemgale”, “Roja”, “LU”, “Jūrmala” un visticamāk “Ventspils augstskola”.

Sieviešu basketbola līgā komandai “Cēsis” šajā gadā vēl šodien jāaizvada spēle izbraukumā pret Ventspils basketbolistēm, bet šo gadu cēsnieces, visticamāk, noslēgs 4.vietā. Pēdējā spēlē cēsnieces ar 81:60 uzveica Liepājas komandu. Cēsu komandas rindās rezultatīvākās: D.Lazdeniece – 21, I.Ose – Hlebovicka – 15, I.Krastiņa – 13.

Cēsu basketbolisti ar mainīgiem panākumiem cīnās arī jaunatnes basketbola līgā, kur gan zēni, gan meitenes spēlē 1.divīzijā. Zēni pēdējā spēļu kārtā tikās ar vienaudžiem no “VEF” basketbola skolas. Fiksēti šādi rezultāti: A grupā “Cēsis” – “VEF” 83:82. Cēsu komandā rezultatīvākie: Ģ.Logins – 26, J.Dreimanis – 21, R.Penezis – 13. Komanda savā grupā pašlaik atrodas 12.vietā. B1 grupā “Cēsis” – “VEF” 66:56 (R.Blaus – 18, D.Krastiņš – 14, T.Stālmanis – 13). Turnīra tabulā komanda atrodas 10.vietā. B2 grupā “Cēsis” – “VEF” 52:60 (J. Valainis – 15, M.Vīņauds – 14). Komanda ieņem astoto vietu. C1 grupā “Cēsis” – “VEF” 102:87 (O.Freibergs – 20, J.Karzjuks – 16, M.Jekimovs – 15). Turnīra tabulā komanda atrodas 7.vietā. C2 grupā “Cēsis” – “VEF” 107:33 (J.Karzjuks – 37, M. Zaļais – 20, E.Saulītis – 16). Šī komanda turnīra tabulā atrodas visaugstāk – 4.vietā.