Ziņas

Sports

Basketbolā – uzvaras

Ar uzvaru pusfināla sēriju Latvijas sieviešu basketbola čempionātā sākušas “SK Cēsis” basketbolistes.

Savā laukumā viņas uzņēma “RSU/ Merks”, un finālā iekļūs komanda, kas izcīnīs divas uzvaras. Spēles sākums bija ļoti līdzvērtīgs, kamēr cēsnieces punktus izcīnīja sīvās cīņās, pretinieces realizēja trīs no četriem tālmetieniem, panākot 9:7 savā labā. “RSU/ Merks” visā spēles gaitā lielu uzsvaru lika tieši uz tālmetieniem, taču precizitāte nebija vairs tāda kā sākumā. Kopumā viņas izdarīja 30 trīspunktu metienus, no kuriem precīzi bija tikai septiņi. Cēsnieces no 16 tālmetieniem realizēja sešus.

Pēc puslaika cēsnieces tikai minimāla vadībā 34:28, bet otrajā puslaikā arvien vairāk izpaudās viņu pārsvars un rezultāta starpība pieauga. Pēc trim ceturtdaļām 56:39, bet, spēles beigu signālam skanot, – 75:50.

Komandā rezultatīvākās: Kristīne Silarāja – 18 punkti, Zane Jēkabsone – 17.

Cēsu komandas galvenais treneris Uģis Viļums norāda, ka pirmajā puslaikā laukumā netika izdarītas daudzas lietas no tā, par ko pirms spēles runāts ģērbtuvē, tāpēc arī pārsvaru neizdevies panākt. Otrajā puslaikā spēles plāns realizēts, kas uzreiz bijis redzams rezultātā. Viņš atzīst, ka pārāk daudz neizmantotu iespēju, aizmetot garām brīvus metienus, taču spēles tempu un agresivitāti izdevies noturēt līdz galam.

Pirms spēles kopā ar komandu iesildījās arī austrāliete Kristena Vīla, bet šajā spēlē laukumā vēl nedevās.

Otrā spēle jau ceturtdien Rīgā, un savā laukumā “RSU/ Merks” vienmēr rāda labu sniegumu, tāpēc uzvara Cēsu komandai viegli nenāks.

Uzvaru svinēja arī “Dārznieks/ Cēsu sporta skola” basketbolisti LBL3 čempionātā. Izbraukumā viņi tikās ar Saulkrastu komandu, kam pirms mēneša bija zaudējuši savā laukumā. Cēsnieki vēlējās revanšu, kas arī izdevās, lai arī nāca grūti.

Spēle ritēja līdzīgi, vien trešajā ceturtdaļā cēsniekiem izdevās panākt atrāvienu, mazajā pārtraukumā ejot ar deviņu punktu pārsvaru 52:43. Taču mājnieki pēdējās desmit minūtēs šo starpību sadeldēja, izvirzījās pat vadībā, taču cēsnieki spēja panākt neizšķirtu, un pamatlaiks noslēdzās 62:62.

Sekoja papildlaiks, kurā sekmīgāk spēlēja Cēsu komanda, izcīnot uzvaru 71:66. Rezultatīvākie: Reinis Fabians – 19, Ģirts Logins – 13, Artis Ozols – 12 punkti.

Turnīra tabulā Cēsu komanda atrodas otrajā vietā, regulārajā čempionātā vēl atlikušas divas spēles, un cēsnieki jau nodrošinājuši vietu ceturtdaļfinālā.

Jānis Gabrāns