Ziņas

Sports

Basketbola sezona noslēgusies

Ar rajona kausa izcīņas finālspēli basketbolā noslēdzies rajona čempionāts.

Atkal jāsaka vārdi, kas rakstīti ne reizi vien – pēdējais rajona čempionāts, jo reģionālā reforma atstāj pēdas visās jomās, arī sportā. Finālā tikās abas spēcīgākās rajona basketbola vienības – Cēsu pilsētas sporta skola (CPSS) un “Mednieku klubs/BKC”, kuras rajona čempionātā 15 komandu konkurencē šogad ieņēma attiecīgi 1. un 2. vietu.

Spēle izvērtās spraiga jau pašā sākumā, abām komandām pārmaiņus izvirzoties vadībā. Pirmais puslaiks beidzās ar viena punkta pārsvaru sporta skolas basketbolistu labā, solot tikpat aizraujošu turpinājumu. Sīva cīņa turpinājās visu trešo trešdaļu, “Mednieku kluba” sportisti rezultātu vairākas reizes izlīdzināja, taču vadībā izvirzīties nespēja. Cēsu sporta skolas komanda pārākumu apliecināja pēdējās ceturtdaļas sākumā, panākot lūzumu spēles gaitā un izraujoties vadībā par vairākiem punktiem. Kaut gan īsu brīdi pirms spēles beigām „Mednieku klubs” pārsvaru spēja samazināt, sporta skolas basketbolisti svinēja uzvaru – 80:69, iegūstot gan rajona čempionu titulu, gan Cēsu kausa uzvarētāju gredzenus.

„Patīkami spēlēt pret līdzvērtīgiem pretiniekiem. Tā var labāk novērtēt gan savu, gan citu spēlētāju līmeni. Ar mierīgu sirdi varu teikt, ka Cēsu rajonā basketbols ir tiešām augstā līmenī,” pēc spēles atzina Cēsu sporta skolas komandas kapteinis Dāvis Rozītis.

Pagājušā gada Cēsu kausa ieguvēju “Mednieku klubs/BKC” komandas menedžeris Juris Bērziņš atklāja, ka ar sezonu ir apmierināts un, taujāts par finālspēles norisi, smejot piebilda: „Uzvar stiprākais. Uz tikšanos nākamgad!”

2008./2009.g. sezonas kausa izcīņā komandas ierindojās šādā secībā:

1. CPSS (komandas vērtīgākais spēlētājs M. Rudmiezis)

2. Mednieku klubs/ BKC (P. Līcītis)

3. Riepnieks (R. Eglītis)

4. Pārgauja (A. Stankēvičs)

5. Cel Tik/BTA (K. Vītols)

6. Policija (M. Cukmans)

7. Veselava (J. Lazdiņš)

8. Puika Laivā (L. Bračka)

9. Fotolukss (I. Pirro)

10. JDSM (J. Apinis)

11. Netapa (M. Lubūzis)

12. Apse (A. Akmentiņš)

13. RECRO (G. Strazdiņš)

14. VPLT (A. Praličs)

15. Mērnieki (M. Pavasars)

Var atgādināt, ka pērn regulārajā čempionātā triumfēja “Riepnieks”, bet kausa izcīņā “Manass BKC”. Cēsu sporta skola šogad spēja sasniegt augstāko rezultātu, bet pērn tā regulārajā čempionātā ierindojās 2.vietā, kausa izcīņā izstājās pusfinālā.

Čempionu komandā spēlēja: Andis Malahovskis, Dāvis Rozītis, Dāvis Rusmanis, Dāvis Krastiņš, Oskars Lapsiņš, Rihards Zīrāks, Jānis Nikolājevs, Mārtiņš Milbergs, Toms Stālmans, Mārtiņš Vīņauds, Matīss Rudmiezis. Komandas treneris – Aivars Stankēvičs

“Mednieku klubs/BKC” spēlēja: Aivis Pilābers, Uģis Pilābers, Oskars Bērziņš, Mārtiņš Bērziņš, Pēteris Sidorenko, Ģirts Logins, Toms Leitis, Pēteris Līcītis, Daris Putniņš, Jānis Kliesmets. Treneris – Viktors Pilābers, menedžeris – Juris Bērziņš.

Čempionāta rīkotājs un galvenais tiesnesis Mihails Mihailovs norāda, ka šogad bija par divām komandām mazāk nekā gadu iepriekš, bet kopumā sezona ritējusi ierastās sliedēs: “Pirmās trīs, četras komandas ir spēkos līdzvērtīgas, uzvarētāja noteikšanā nereti svarīga sportiskā veiksme. Šogad triumfēja sporta skolas spēlētāji. Nevar noliegt, ka komanda ir labā līmenī, spēlētājiem mazliet pietrūkst psiholoģiskā brieduma. Ja viņi spēj savākties, viss kārtībā, bet gadās arī neparedzēti zaudējumi.”

M. Mihailovs informē, ka rajona čempionāta spēlētāju pamatkontingents ir stabils, piedalās galvenokārt rajona spēlētāji, labprāt iesaistās arī tie, kuri mācās un strādā Rīgā. Brauc spēlēt arī valmierieši, bet Latvijas basketbola līgas profesionāļi netiek ielaisti, ja vien nav Cēsu sporta skolas audzēkņi.

Lielākā daļa komandu ir no Cēsīm, vēl pārstāvēts Priekuļu tehnikums, Pārgauja, Veselava. Iepriekšējās sezonās pārstāvniecība bija plašāka, bet tas atkarīgs no tā, kurš uzņemas organizatoriskos darbus. Ja ir aktīvists, kurš pulcina basketbolistus, komanda pastāv un spēlē.

Čempionāta spēles notika ne tikai Cēsīs, bet arī Straupē un Priekuļu tehnikumā, kur ir laba līmeņa sporta zāles. M. Mihailovs uzsver, ka tas nepieciešams arī sporta veida popularizēšanai, jo līdzjutēji nāk atbalstīt savējos, tas ir svarīgi.

Aktuāls ir jautājums par nākamo sezonu, jo rajona kā administratīvas teritorijas vairs nebūs, līdz ar to nosaukums „rajona čempionāts” aizgājis nebūtībā. M. Mihailovs norāda, ka čempionāts būs, vai tas sauksies par Cēsu atklāto čempionātu vai citādi: “Šobrīd aktuāls ir jautājums par iespēju izmantot sporta zāles. Līdz šim par rajona čempionāta spēļu rīkošanu īre netika prasīta. Ja būs jāmaksā, dalības maksa būs krietni augstāka, tādēļ var sarukt komandu skaits. Vīri spēlēt grib, bet vēlme atduras pret finansējumu.”

Rajona čempionāta rīkotāji saka paldies šīs sezonas atbalstītājiem: Cēsu rajona padomei, Cēsu domei, Cēsu sporta skolai, “Swedbank” Cēsu filiālei, “Valleta”, “Druvai”, “Radio SWH” Valmieras studijai.