Ziņas

Sabiedrība

Baltijas un Polijas aizsardzības ministri Cēsīs pārrunās reģiona drošības aktualitātes

11.decembrī un 12.decembrī Cēsīs notiks Baltijas valstu un Polijas aizsardzības ministru tikšanās, kuras laikā tiks pārrunāti aktuālie reģiona aizsardzības un drošības jautājumi, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrijā.

Tikšanās laikā aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS), Lietuvas aizsardzības ministrs Jozus Oleks, Igaunijas aizsardzības ministrs Svens Miksers un Polijas aizsardzības ministrs Tomašs Semoņaks apspriedīs reģiona drošības situāciju, ņemot vērā pēdējā laika Krievijas provokatīvo nostāju, kā arī Baltijas sadarbību ar NATO sabiedrotajiem.

Atsevišķā Baltijas aizsardzības ministru sesijā tiks pārrunāta trīspusējo sadarbības projektu tālākā attīstība, tostarp Baltijas valstu Apvienotā štāba elementa izveides pabeigšana, Baltijas Aizsardzības koledžas aktualitātes, kā arī parakstīta vienošanās par papildu līdzekļu piešķiršanu NATO Gaisa telpas patrulēšanas misijai Baltijā un uzņemošās valsts atbalstam 2014.gadā.

Baltijas valstu aizsardzības ministri arī parakstīs Ministru Komitejas sanāksmes kopīgo komunikē. Tāpat vizītes laikā aizsardzības ministri tiks iepazīstināti ar Nacionālo bruņoto spēku Instruktoru skolas darbību.

1991.gadā Baltijas padome pieņēma rezolūciju par kopīgas Baltijas valstu drošības koncepcijas izstrādi un 1992.gada 2.jūnijā Pērnavā Baltijas valstu aizsardzības ministri parakstīja vienošanās protokolu par Baltijas valstu aizsardzības ministriju sadarbību kopējās drošības jomā. Sadarbība ļauj attīstīt valstu nacionālās aizsardzības struktūras, veicina efektīvāku spēju attīstību un izmantošanu, savietojamību ar sabiedrotajiem, kā arī nodrošina sekmīgāku sadarbību miera uzturēšanas un krīžu vadības operācijās.

LETA