Ziņas

Sports

Baltijas čempionu tituli ceļo uz Cēsīm

Pretī uzvarai. Pērn izcīnītajam Baltijas čempiona titulam 1500 m distancē U18 grupā Roberts Glazers šogad pievienoja titulu U20 grupā.    Foto: no albuma

Viļņā notikušajā Baltijas valstu komandu čempionātā vieglatlētikā U18 un U20 grupā divi Cēsu vieglatlēti, kas startēja Latvijas U20 izlasē, kļuva par Baltijas čempioniem.

Otro gadu pēc kārtas par uzvarētāju diska mešanā kļuva trenera Māra Urtāna audzēkne Vineta Krūmiņa (CPSS/ Cēsu Vieglatlētikas klubs). 1500 m skrējienā par titula ieguvēju kļuva trenera Austra Āboliņa audzēknis Roberts Glazers (CPSS/ SK “Ašais”).

Vineta Krūmiņa savā labākajā mēģinājumā sasniedza rezultātu 47, 69 m, par nepilnu metru apsteidzot Lietuvas sportisti. Vineta startēja arī lodes grūšanā, kur gan nācās samierināties ar bronzas medaļu (13,35m). Pirmās divas vietas ieņēma Igaunijas sportistes, uzrādot rezultātus 13,72 m un 13,40 m. Vinetai, kuras personiskais rekords ir 14,55m, atkal neizdevās sevi parādīt no labākās puses, ieskaitīts tikai viens mēģinājums.

Čempione. Vineta Krūmiņa otro gadu pēc kārtas kļuva par Baltijas čempioni diska mešanā U20 grupā.
Foto: NO ALBUMA

Jauniete saka, ka joprojām neizdodas tikt galā ar tehnisko izpildījumu, tāpēc treniņos pie tā tiek īpaši strādāts: “Zināms uzlabojums ir jūtams, un gan jau izdosies arī to sakārtot!”

Stāstot par paveikto diska mešanā, Vineta atzīst, ka šoreiz konkurence nav bijusi pārāk spēcīga, bet tam nav pievērsusi uzmanību, gribējies uzrādīt iespējami labāku rezultātu: “Rezultāts labs, bet varēja būt labāk!” Var atgādināt, ka viņas personiskais rekords diska mešanā ir 50,24 m.

Šīs sacensības kalpoja kā pēdējais pārbaudījums sacensību režīmā pirms Pasaules čempionāta U20 grupā, kas notiks Kolumbijā. Jau rakstīts, ka Vineta izpildīja kvalifikāciju šīm sacensībām gan lodes grūšanā, gan diska mešanā.            “Centos Baltijas čempionātā gūt sajūtu, kas būs vajadzīga Ko­lumbijā. Turp dodamies jau nākamajā ceturtdienā, līdz tam treniņi turpināsies    Cēsīs. Darāmā vēl daudz, jo Kolumbijā gaida saspringts grafiks, vienā dienā nāksies aizvadīt kvalifikāciju abās disciplīnās – vienu no rīta, otru vakara daļā. Tur būs vajadzīgs gan fiziskais varējums, gan prasme noskaņoties psiholoģiski. Pie tā arī strādāsim!”

1500 m skrējiena titula ieguvējs Roberts Glazers (CPSS/ SK “Ašais”) distanci veica 3:59,36 minūtēs. Pērn izcīnītajam čempiona titulam U18 grupā viņš tagad pievienojis U20 titulu. Roberts bija sacensību favorīts un to apliecināja arī distancē. Sarunā ar “Druvu” sportists saka, ka nopietna cīņa nav bijusi, visu skrējiena gaitu esot kontrolējis un veiksmīgi novedis līdz uzvarai: “Tituls nāca samērā viegli, blīvie rezultāti jau neparāda patieso ainu. Sākumā Igaunijas sportists skrēja pa priekšu, bet drīz sapratu, ka man tāds temps ir par lēnu, izvirzījos vadībā un noturēju to līdz finišam. Ir svarīgi vadīties pēc sajūtām, sava scenārija, nepaļauties sāncenšu tempam. Biju apņēmies distanci veikt ātrāk par četrām minūtēm, ko arī izdarīju!”

Var atgādināt, ka šī gada pieaugušo Latvijas čempionātā Ro­berts pirmo reizi distanci veica zem četrām minūtēm (3:57,95), izcīnot bronzas medaļu. Tagad laiks zem četrām minūtēm jau kļuvis par normu.

“Pagājušajā vasarā tas likās kosmoss, tagad    padodas viegli, ceru rezultātu šajā vasarā vēl uzlabot. Svētdien dosimies uz sacensībām Zviedrijā, kur ceru to paveikt. Ir sapnītis sasniegt 3.55, jūtos tam gatavs. Rezultātu nosaka dalībnieku sastāvs, jo spēcīgāks, jo labāku rezultātu var sasniegt, un Zviedrijā būs spēcīgi skrējēji, visiem rezultāts zem četrām minūtēm. Būs interesanti!”

Pārējie CPSS/ Cēsu Vieglatlē­tikas kluba dalībnieki, kas valsts izlasē startēja Baltijas valstu komandu čempionātā vieglatlētikā U18 un U20 grupā, šoreiz ārpus labāko trijnieka. Luīze Barkāne bija ceturtā lodes grūšanā (13,15m) un piektā    diska mešanā (38,66m). Artūrs Ozols diska mešanā ieņēma 5.vietu (43,51m), bet Niks Kļaviņš lodes grūšanā bija sestais (14,51m).

Latvijas U20 komanda kopvērtējumā ieņēma otru vietu, pirmā bija Igaunijas komanda.