Ziņas

Sabiedrība

Baiks: kriminālprocess par parakstu viltošanu Valmieras sporta celtņu būvprojektos netraucēs to realizāciju

Kriminālprocess par iespējamu parakstu viltošanu vairākos sporta celtņu būvprojektos nekavēs šo projektu īstenošanu, šodien preses konferencē paziņoja Valmieras pilsētas pašvaldības priekšsēdētājs Jānis Baiks (Valmierai un Vidzemei). Viņš norādīja, ka būvprojekti Valmieras vieglatlētikas manēžas būvniecībai un stadiona rekonstrukcijai, kā arī peldbaseinam ir pārstrādāti un pārapstiprināti, tādēļ kriminālprocesam nevajadzētu traucēt to realizāciju.

Plānots, ka peldbaseina būvniecība tiks pabeigta marta sākumā, bet aprīlī varētu notikt baseina atklāšana. Šogad tiks uzsākta arī būvdarbi Jāņa Daliņa stadionā.

Latvijas Televīzijas raidījums “de facto” iepriekš vēstīja, ka Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par iespējamu parakstu viltojumu Valmieras vieglatlētikas manēžas būvniecības un stadiona rekonstrukcijas projektā, kā arī peldbaseina un ledus halles savienojošās galerijas izbūves būvprojektos.

Notikušais atklāts, kad izsludināts konkurss uz manēžas būvniecību un stadiona rekonstrukciju. Pašvaldība saņēmusi iesniegumu no būvspeciālistes Annas Timofejevas, kura objekta būvprojektā bijusi norādīta kā atbildīgā par elektroapgādes sadaļas izstrādāšanu. Viņa skaidrojusi, ka nav šīs sadaļas izstrādātāja un attiecīgi nav arī parakstījusi šo projektu. Viņa esot piedalījusies tikai projekta skiču stadijā.

Valmieras pašvaldība 2013.gadā notikušā iepirkumā meklēja projektētāju diviem būvprojektiem. Viens bija peldbaseina un BMX riteņbraukšanas trases celtniecībai, otrs – stadiona rekonstrukcijai un vieglatlētikas manēžas celtniecībai.

Iepirkumā uzvarēja personu apvienība, ko veido “Ivara Šļivkas birojs” un SIA “Nams”, kas projektu īstenošanai izveidoja pilnsabiedrību “ISB/Nams”. Elektroapgādes sadaļai projektētāji izvēlējās apakšuzņēmumu no Daugavpils SIA “Lagron”. Savukārt tā tālāk šo darbu deleģējusi savam apakšuzņēmējam “Rem pro”.

Firmu “Rem Pro” raidījumam neizdevās sazvanīt. Būvspeciāliste Timofejeva agrāk bija šī uzņēmuma darbiniece, bet nekad nav strādājusi “Lagron”, lai gan būvprojektā bija norādīta kā šīs firmas pārstāve.

Saistībā ar minēto pašvaldība arī vērsās VP, kas pērn maijā sāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 275.panta 1.daļas par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga viltošanu, kā arī par viltota dokumenta, zīmoga vai spiedoga realizēšanu vai izmantošanu.

Turklāt raidījumam zināms, ka kriminālprocess sākts gan par iespējamu elektriskās daļas vadītājas paraksta viltošanu vieglatlētikas stadiona un manēžas, gan arī peldbaseina un ledus halles savienojošās galerijas izbūves būvprojektos.

Raidījums atzīmēja, ka peldbaseina būvēšana sākās pirms diviem gadiem, un tā tuvojas noslēgumam, top arī BMX trase. Savukārt konkurss par stadiona un manēžas būvniecību tika izsludināts pērn 24.februārī, bet, atklājoties faktam par iespējamu viltojumu, tika pārtraukts. Tagad gan esot noslēdzies pār jaunam izsludinātais iepirkums. Papildu izdevumus seguši projektētāji.

Ziņots arī, ka Jāņa Daliņa stadiona pārbūvi un vieglatlētikas manēžas būvniecību Valmierā par 17,85 miljoniem eiro veiks piegādātāju apvienība “Lemminkainen”, kurā ietilpst Igaunijā un Latvijā reģistrēti uzņēmumi.

Pēc līguma noslēgšanas ar Valmieras pašvaldību pilnsabiedrībai būvniecības darbi būs jāsāk šā gada februārī unjāpabeidz divu gadu laikā. Kopējās projekta realizācijas izmaksas plānotas 17,85 miljonu eiro apmērā bez pievienotās vērtības nodokļa, tai skaitā valsts budžeta finansējums būs ne mazāks kā 5,3 miljoni eiro.

Soļotāja Daliņa vārdā nosauktais stadions Valmierā atklāts 1938.gadā. Kopš tā laika stadions vairākkārt pārbūvēts un paplašināts.

Pilnsabiedrību “Lemminkainen” veido Igaunijā reģistrētā AS “Lemminkainen Eesti” un Latvijā reģistrētā SIA “Lemminkainen Latvija”, kas pieder somu “Lemminkainen infra Oy”.

SIA “Lemminkainen Latvija” nodarbojas ar ceļu un maģistrāļu būvniecību, bet sadarbībā ar igauņu kolēģiem tā iesniedza lētāko piedāvājumu Mežaparka estrādes pārbūvei, kas tomēr tika noraidīts kvalifikācijas un tehniskā piedāvājuma dēļ.