Ziņas

Sabiedrība

Baiks: Būs jāstrādā jaudīgāk, lai nodrošinātu Valmierai labklājību

Būs jāstrādā jaudīgāk, lai nodrošinātu Valmierai labklājību, aģentūrai LETA teica Valmieras pilsētas pašvaldības priekšsēdētājs Jānis Baiks (Valmierai un Vidzemei). Baiks norādīja, ka “Valmierai un Vidzemei” savā priekšvēlēšanu programmā kā galvenos virzienus bija nosaukusi uzņēmējdarbības vides attīstību, izglītotu, radošu, aktīvu un veselu sabiedrību, inovatīvu un viedu pilsētas attīstību, drošu un sakārtotu vidi, kā arī ģimenēm draudzīgas pilsētas izveidi. Starp izvirzītajiem plāniem pieminama nekustamā īpašuma nodokļa samazināšana ražošanas uzņēmumiem, izglītības iestāžu infrastruktūras uzlabošana un izveidot Valmieras Kultūrvides centru.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Valmieras domē šajās pašvaldību vēlēšanās vietu saglabājuši astoņi no 13 deputātiem.

No partijas “Valmierai un Vidzemei”, par kuru šajās vēlēšanās balsi atdeva 60,32% vēlētāju un kura ieguva deviņus deputātu mandātus, Valmieras domē ievēlēts partijas pirmais numurs – Jānis Baiks, kā arī Andris Klepers, Artūrs Skrastiņš un Ričards Gailums, bet no “Zaļo un zemnieku savienības” (ZZS), kura ieguva 15,16% vēlētāju atbalstu un divus deputātu mandātus, pārvēlēts partijas pirmais numurs Juris Jakovins un otrais numurs – Vugars Ecmanis.

No nacionālās apvienības “Visu Latvijai”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, kura šajās vēlēšanās ieguva 9,78% balsu un vienu deputātu mandātu, pārvēlēts partijas reģionālais līderis Uldis Jansons, savukārt no partijas “Vienotība”, kas ieguva 6,95% balsu un vienu deputātu mandātu, tika ievēlēts partijas ceturtais numurs – Ivo Lakučs.

Tāpat domē šajās vēlēšanās tikuši Toms Upners, Andris Oskars Brutāns, Evita Ašeradena, Antra Kupriša un Andrejs Gluhovs no “Valmierai un Vidzemei”.

Valmieras domē neiekļuva politiskā partija “KPV LV”, kura ieguva 3,64% vēlētāju atbalstu un partija “Saskaņa”, par kuru nobalsoja 3,16%.

Jau ziņots, ka 2013.gada pašvaldību vēlēšanās par “Valmierai un Vidzemei” nobalsoja lielāks skaits balsstiesīgo – 60,63%, iegūstot astoņas vietas domē, savukārt par ZZS – 14,69% vēlētāju, partijai iegūstot divas vietas domē. Tikmēr par “Vienotību” savas balsis atdeva 11,38%, partijai iegūstot divas vietas domē, bet kā pēdējā 5% barjeru pārvarēja (VL-TB/LNNK), par kuru savas balsis atdeva 9,35% vēlētāju, un kura ieguva vienu vietu domē.