Ziņas

Sports

Baiba Bendika pārsteidz visus

Vēsturisks foto. Augstāko rezultātu Latvijas sieviešu biatlona vēsturē sasniegusi Baiba Bendika (63. numurs), Pasaules kausa posmā Kanādā izcīnot 5.vietu sprintā.Foto: no albuma

Pasaules kausa biatlonā 7.posms, kas aizvadītajā nedēļā norisinājās Kanādā, it kā nesolīja grandiozus pārsteigumus. Taču viss pavērsās negaidīti. Sekojot internetā līdzi sieviešu sprinta rezultātiem, kā ierasts meklēju Baibas Bendikas rezultātus ap 40.- 50.vietu. Šajā sezonā jūtams rezultātu kāpums, un vienā no posmiem viņa jau palika pie punktu sliekšņa, finišējot 41.vietā. Neatradis viņas uzvārdu tur, arī tālākajās vietās ne, sākumā nodomāju, ka varbūt nav startējusi, tomēr pārlidojums, aklimatizācija. Taču, paskatoties, kuras biatlonistes ir labākajā trijniekā, nespēju noticēt savām acīm, lasot B. Bendikas uzvārdu 5.vietā. Distancē bija palikušas vairs nedaudzas sportistes, un bija skaidrs, ka sensācija ir notikusi! Ar šo panākumu viņa ierakstījusi savu vārdu Latvijas biatlona vēsturē, jo dāmu konkurencē tik augsts sasniegums Pasaules kausos nav bijis. Baiba šāva nekļūdīgi, arī distancē bija ātra, finišā uzvarētājai zaudējot tikai 23,7 sekundes. Aiz Baibas palika visas Vācijas, Krievijas biatlonistes, arī kopvērtējuma līdere Gabriela Soukalova (Čehija), somiete Kaisa Makarainena un citas vadošās biatlonistes.

Aģentūrai LETA B. Bendika atzina, ka šoreiz sakrituši visi iespējamie apstākļi: “Uz vēlākajiem starta numuriem nomierinājās vējš, trasē braucu diezgan atbrīvoti un ar pilnīgi tukšu galvu, nevienā brīdī nerēķinot iespējamo rezultātu. Pareizi noreaģēju uz vēju guļus šaušanā, veicot korekcijas, bet stāvus šaušanā vēja praktiski nebija. Paklausīju Intara Berkuļa padomam riskēt un šaut ātri, kur arī izdevās ieekonomēt daudz sekunžu. Tāpat šāda veida trase, kur nav daudz stāvu kāpumu, ir parocīga manai slēpošanas tehnikai.”

Svarīgs faktors sekmīgajam rezultātam bijis arī tas, ka otro reizi sezonā viņai slēpes sagatavojusi Andreja Rastorgujeva komanda.

“Prieks, ka saplūda kopā visu manu treneru ieguldītais darbs – gan pirmā trenera Jura Stīpnieka pamati šaušanā, gan Valda Bērziņa ieliktā bāze un šogad pieliktais devums no Vitālija Urbanoviča un Ilmāra Briča,” norādīja B. Bendika.

Pirms šīs sezonas Baiba Pasaules kausa etapos ne reizi nebija iekļuvusi pirmajā sešdesmitniekā, bet šosezon vairākkārt laboja karjeras rekordu un iepriekšējā Pasaules kausa posmā izcīnīja 41.vietu desmit kilometru iedzīšanas sacensības.

Piektā vieta ļāva sportistei pirmo reizi savā karjerā kvalificēties masu startam kopā ar vēl 29 labākajām pasaules biatlonistēm. Arī šajā sīvajā konkurencē Baiba neapjuka un ar četrām kļūdām šautuvēs izcīnīja 22.vietu. Šajās divās distancēs B. Bendika nopelnīja 58 ieskaites punktus, Pasaules kausa kopvērtējumā viņa ieņem 52.vietu.
Svētdien notika jauktā pāru stafete, kurā Baiba startēja kopā ar Andreju Rastorgujevu un 23 komandu konkurencē izcīnīja augsto astoto vietu.

“Druva” sazinājās ar B. Bendikas pirmo treneri Juri Stīpnieku, kurš atzina, ka šis tiešām bijis pārsteigums: “Tās sajūtas nemaz nevar aprakstīt, pat asaras saskrēja acīs. Prieks bija ļoti liels. Nejauši tik augstu vietu šajā spēcīgajā konkurencē izcīnīt nevar, tas ir ilgu un nopietnu treniņu rezultāts. Pēc tam sazinājāmies, Baiba atzina, ka spējusi no visa atslēgties, labi jutusies un darījusi visu kā vienmēr, un, lūk, rezultāts. Arī 22.vieta masu startā ir ļoti labs rezultāts. Tagad gribas cerēt un ticēt, ka izdosies tikpat labi turpināt, jo priekšā pasaules čempionāts, kas martā notiks Norvēģijā. Pati Baiba ir noskaņota tikt uz Olimpiskajām spēlēm 2018.gadā Korejā. Viņa prot koncentrēties, ja uz kaut ko noskaņojas, to izdarīs. Baibai ir tēva raksturs.”

Šajā nedēļā biatlonisti pārceļas uz ASV, kur notiks Pasaules kausa astotais posms. Ceturtdien notiks sacensības sprintā, piektdien – iedzīšanas distancē.