Ziņas

Sports

Baiba Bendika – Eiropas čempione

Čempione. Latvijas labākā biatloniste Baiba Bendika aizvadītajā nedēļā kļuva par Eiropas čempioni sprinta distancē. Foto: Kevins Voigts

To, ka cītīgs darbs treniņos dod rezultātu, apliecinājusi Baiba Bendika, pirmo reizi karjerā kļūstot pat Eiropas čempioni biatlonā sprinta distancē. Ar šo panākumu viņa izdarījusi kārtējo ierakstu Latvijas biatlona vēsturē.

Šogad Eiropas čempionāts notika Polijā, tas bija kā pēdējā spēku pārbaude pirms pasaules čempionāta, kas nākamnedēļ notiks Slovēnijā. Protams, Eiropas čempionātā konkurence ir nedaudz mazāka, jo nestartē pasaules labākās biatlonistes, taču arī biatlona lielvalstu “otrā ešelona” sportistes ir augstā līmenī un katrā distancē uzvara ir jāizcīna.

Eiropas čempionāts sākās ar individuālo 15 km distanci. B. Bendikai nevedās šaušana, netrāpot sešos mērķos, finālā viņai tikai 42. vieta. Baiba gan parādīja, ka ar slēpošanas tempu viss kārtībā, viņai otrs ātrākais laiks distancē. Tas deva pozitīvu vēsti pirms sprinta distances, ka, precīzi šaujot, ir iespēja cīnieties par augstām vietām, un tā arī notika. Pati biatloniste atzīst, ka sacensību rītā pamodusies ar pārliecību, ka būs Eiropas čempione.

Sprintā uz starta stājās 128 biatlonistes, Baiba distancē devās ar 34.numuru. Pirmajā šautuvē tika aizvērti visi mērķi, otrajā šautuvē sportiste ieradās kā līdere. Pirmais šāviens gan lidoja garām mērķim, taču pārējie četri bija precīzi, un viens soda aplis lika atkrist uz trešo pozīciju. Taču pēdējo apli Bendika veica lieliskā ātrumā un finišā uzrādīja labāko laiku, tāpēc bija priekšā arī tām, kas šāva nekļūdīgi.

B. Bendikas čempiones tituls Latvijai bija otrais, jo divas dienas iepriekš par Eiropas čempi­onu individuālajā distancē bija kļuvis Andrejs Rastorgujevs, turklāt tika atzīmēta interesanta sakarība, arī viņš startēja ar 34. numuru.

Iedzīšanā B. Bendika distancē devās pirmā, taču katrā ugunslīnijā pieļāva pa vienai kļūdai, un finišā tikai 11.vieta.

Eiropas čempionātā startē arī Rūdis Balodis un Annija Sabule. R. Balodis individuālajā distancē ieņēma 86.vietu, bet A. Sabulei ne individuālajā distancē, ne sprintā pirmajā simtniekā neizdevās finišēt. Jauktajā individuālajā stafetē kopā ar Robertu Slotiņu 27 komandu konkurencē A. Sabulei 24.vieta.

“Druva” sazinājās ar B. Ben­dikas pirmo treneri Juri Stīp­nieku, kurš tagad savā trenera CV var ierakstīt, ka starp viņa audzēkņiem ir Eiropas čempione. Viņš neslēpa prieku: “Jau sen gaidīju šādu panākumu, Baiba to bija pelnījusi! Redz, kā viņa “atvērās” tieši īstajā brīdī, ceru, ka tas būs redzams arī pasaules čempi­onātā. Sekoju līdzi viņas gaitām, redzu, ar kādu atdevi viņa trenējas jau gadiem, beidzot taču bija jābūt arī šādam brīdim!”

Cēsu Sporta skolā izauguši vairāk nekā desmit sportistu, kuri pārstāvējuši Latviju ziemas olimpiskajās spēlēs, tagad skolas absolventu vidū arī Eiropas čempi­ones titula ieguvēja. Trenere Ilze Cekule norāda, ka šī ziema Latvijā, neraugoties uz visiem sacensību aizliegumiem, tomēr priecē gan ar lielu sniega daudzumu, kas ļauj audzēkņiem aizvadīt pilnvērtīgus treniņus, gan ar pozitīvo ziņu no Eiropas čempionāta: “Šī uzvara Baibai ir ļoti svarīga vairāku iemeslu dēļ. Cerams, ka gūtais panākums dos pārliecību pasaules čempionātam, lai gan redzam, ka nākamajā dienā pēc uzvaras nav tik viegli noskaņoties iedzīšanas distancei. Droši vien emocijas pēc uzvaras, īpaši pēc pirmā Eiropas čempiones titula, ir tik lielas, ka liek par sevi manīt. Gan jau Baiba spēs noskaņoties sezonas atbildīgākajiem startiem, jo tur, lai būtu augstu, jāšauj pa nullēm un jāslēpo ātri.

Uzvara Eiropas čempionātā viņai ļaus ieņemt vietu Olimpiskās vienības A sastāvā, kas dos labu atspērienu nākamajai sezonai, kas, cerams, tomēr būs olimpiskā.”
Pasaules čempionāts biatlonā šogad notiks no 10. līdz 21.februārim Slovēnijas pilsētā Pokļukā, I. Cekule norāda, ka vēl divas Cēsu Sporta skolas audzēknes šoziem startē starptautiskajās sacensībās. Estere Volfa devusies uz pasaules junioru čempionātu slēpošanā, kas nākamnedēļ sāksies Somijā, bet Signe Miķelsone startē Baltijas kausā biatlonā.