Ziņas

Sabiedrība

Avotu ielejas parks pilnveidojas

“Katrs varēja atrast sev piemērotu darbu, jo darāmā bija daudz. Vieni veidoja no akmeņiem avota gultni, citi vāca lapas un zarus, vēl citi zāģēja kokus, izcirta atvases, veica zemes darbus. Katrā ziņā darāmā pietika visiem,” teica J. Sirlaks.

Hipotēku banka jaunajam parkam dāvāja arī košumaugus, ko iestādīja avotu krastos. Stādīšanas darbos iesaistījās arī Cēsu domes priekšsēdētājs Gints Šķenders un Hipotēku bankas valdes priekšsēdētājs Inesis Feiferis, kuri iestādīja košumkrūmu, dodot tam vārdu – “Feifera Šķendera ciprese Savarra”.

Hipotēku bankas filiāļu mārketinga projektu vadītāja Anita Rasiņa pastāstīja, ka šī ir jauka tradīcija, jo banka talkas rīkojot visās pilsētās, kur atrodas bankas filiāles. Cilvēki arvien vairāk novērtējot šo iniciatīvu, aktīvi iesaistoties talkās.

“Uz talkām aicinām savus uzticīgos klientus, un viņi neatsaka palīdzību, ja vien ir laiks. Visās pilsētās cenšamies iesaistīties darbos, kuros top kaut kas jauns. Var jau sniegt finansiālu atbalstu, bet nauda tomēr ir kaut kas netverams. Tāpēc labāk iesaistāmies projektos ar paliekošu vērtību. Ja Cēsu meitas šuj uz svētkiem sev jaunas kleitas, pilsētai jaunu tērpu varam sagādāt visi kopā,” teica A. Rasiņa.

Darbos iesaistījās bankas darbinieki no Cēsīm un Rīgas, netrūka arī vietējo aktīvistu. Talcinieku vidū bija gan skolēni, gan pensionāri, gan citi aktīvisti. Malēniešu kluba pārstāvis Imants Ozoliņš aktīvi iesaistījās vecas gultas izvilkšanā, kas šajā parkā gulēja jau ilgus gadus un bija pamatīgi ieaugusi zemē. Aktīvi rosījās veci un jauni talcinieki. Pēc Saeimas plenārsēdes šurp pastrādāt bija devies arī deputāts Andis Kāposts.

“Jau ilgus gadus mana zemnieku saimniecība sadarbojas ar šo banku, un, saņemot ielūgumu uz talku, sapratu, ka man te jābūt. Bez tam, reti gadās, ka bankas kaut ko dod par brīvu, bet te saņemsim bezmaksas maltīti, tāpēc vien ir vērts strādāt,” smejot atzina A. Kāposts.

A. Rasiņa uzsvēra, ka šī ir laba tradīcija, lai veidotu ciešākas attiecības gan bankas strādājošo vidū, gan starp banku, tās klientiem un tiem, kuriem nav bijusi nekāda saistība ar šo finanšu iestādi.

“Kopīgs darbs ļauj uz cilvēkiem paraudzīties no cita skatu punkta. Rīkojam talkas tajās pilsētās, kur ir mūsu filiāles, un redzam, ka cilvēki arvien aktīvāk iesaistās šajos darbos. Tātad esam trāpījuši uz pareizās nots, un šie darbi turpināsies,” teica A. Rasiņa.

Hipotēku bankas Cēsu filiāles vadītājs Varis Dedumets Avotu ielejas parku nosauca par bankas krustbērnu, jo darbs te notiek otro gadu.

“Patīkami apzināties, ka esam ieguldījuši lielu darbu, lai parks ātrāk taptu gatavs. Izveidojusies laba sadarbība starp banku un Cēsu pašvaldību, un darba rezultāts ir acīm redzams,” teica V. Dedumets.

Arī pilsētas ainavu arhitekts J. Sirlaks atzīmēja šādu talku nozīmību, jo pašvaldībai nav nepieciešamo līdzekļu, lai īstenotu visas ieceres.

“Patīkami, ka ir uzņēmēji, kas atbalsta mūsu vēlmes. Hipotēku banka ne tikai organizēja talku, bet arī uzdāvināja košumkrūmus, ko iestādīt ap izveidotajām avotu gultnēm. Tā soli pa solim jaunais parks iegūst vēlamās aprises,” teica J. Sirlaks.