Ziņas

Sabiedrība

Autors ierodas no Brazīlijas

Grāmatas atvēršanas svētkos. Viljams Duglass kopā ar izdevniecības "Zvaigzne ABC" vadītāju Viju Kilbloku.Foto: Mairita Kaņepe

Latvijas mērogā vērienīgi strādājošā izdevniecība “Zvaigzne ABC” klajā laidusi grāmatu, kuras autori pirmo reizi izdevējdarbības vēsturē ir no Brazīlijas.

Viljams Duglass, federālais tiesnesis Riodežaneiro, universitātes pasniedzējs, 35 grāmatu autors, arī ieradās Latvijā, lai piedalītos sen kā par bestselleru Brazīlijā kļuvušās grāmatas “25 bibliski panākumu likumi” atvēršanā. Tā notika Cēsu grāmatu namā “Zvaigzne”, dodot iespēju grāmatas autoram no miljonu pilsētas izjust eiropeiskas mazpilsētas gaisotni.

“Esmu ieradies no pilsētas ar vairāk nekā astoņiem miljoniem iedzīvotāju un atkal pārliecinos, ka mazās vietās ir labāka gaisotne,” latviešu izdevniecības piedāvāto iespēju atbraukt uz Cēsīm pēc tam, kad iepazīta Rīga un notikusi tikšanās ar Latvijas tieslietu ministru, komentēja V. Duglass. Par savu gara darbu viņš sacīja : “Šī grāmata, ko esam ar Rubensu Teišeiru uzrakstījuši, nav par reliģiju, kaut tajā publicēti 204 citāti no Bībeles. Grāmata ir par ikdienu. Zinu, ka daudzi cilvēki netic Bībelei, jo vienkārši to nepazīst un nevar ikdienā izmantot tajā iekļautās gudrības. Ar šo grāmatu gribēju nodot ziņu, kā pielietot Bībeles gudrību, ja cilvēks grib pārveidot savu karjeru un biznesu.”

Federālais tiesnesis Viljams Duglass bijis tas, kurš grāmatas pilnvērtīgā izveidošanā iesaistījis Rubensu Teišeiru – armijas virsnieku ar doktora grādu ekonomikā, kurš šobrīd vada vienu no lielākajiem uzņēmumiem Brazīlijā. Rubenss grāmatā sakārtojis stāstu, kā Bībelē iekļautās zināšanas var palīdzēt uzņēmuma vadībā.

Viljams Duglass savā grāmatā latviešu valodā pirmajai ierakstu veic izdevniecības "Zvaigzne ABC" vadītājai Vijai Kilblokai.

* Viljams Duglass savā grāmatā latviešu valodā pirmajai ierakstu veic izdevniecības “Zvaigzne ABC” vadītājai Vijai Kilblokai.

V. Duglass latviešu lasītājiem darīja zināmu, ka grāmatā publicētas interneta adreses un tās esot liktas lasītāju saziņai ar abiem autoriem. Viņš uzsvēra, ka interneta dotās iespējas ļaus viegli sazināties arī ar latviešiem, un piebilda, ka drīkst ierakstus sociālajos tīklos veikt arī latviski.

Ideja par Brazīlijā ļoti populāras grāmatas “25 bibliski panākumu likumi” izdošanu pieder latviešu ģimenei – Hansam un Elainei Bērziņiem. Viņi pirms desmit gadiem no savas dzimtenes – Brazīlijas – pārcēlušies uz dzīvi tēvu zemē. “Mūsu vecvecāki bija to latviešu vidū, kuri 1922. gadā no Kurzemes, arī no Vidzemes, tajā skaitā Cēsīm, pārcēlās dzīvot uz Brazīliju. Hansa tēva dzīve bija tieši tāda, kā aprakstīts grāmatā “Mūža meža maldi”,” pastāstīja Elaine Bērziņa.

No idejas par aktuālas Brazīlijas autoru grāmatas izdošanu latviešu valodā līdz īstenošanai pagājis pusotra gada. Nu ir īstenojusies iecere, ka latviski varēs lasīt uzņēmējdarbībā ievērojamus panākumus guvušu cilvēku atziņas. “Brazīlieši nelasa tik daudz, cik latvieši,” tā par saviem novērojumiem ceļojumā pa Latviju sacīja V. Duglass. Viņpus okeānam pašlaik grāmatu tirgū ir 20 viņa sarakstītās grāmatas.