Ziņas

Kriminālziņas

Automašīnas pasažieris piedāvā policistiem kukuli 100 eiro apmērā

Vakar, 31. maijā, Salacgrīvas novadā vīrietis Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes amatpersonai piedāvāja 100 eiro, lai paziņa izvairītos no administratīvā pārkāpuma procesa uzsākšanas par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

Vakar, 31. maijā, ap pulksten 22.30 Salacgrīvas novadā, Liepupes pagastā uz autoceļa Rīga – Igaunijas robeža policija apturēja automašīnas “Mazda”. Pārbaudes laikā konstatēts, ka automašīnas vadītājs sēdies pie stūres alkohola reibumā – vīrieša izelpā fiksēta 1,76 promiles. Par notikušo policijā tika sākts administratīvā pārkāpuma process.

Lai izvairītos no administratīvā pārkāpuma procesa uzsākšanas par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā, automašīnas “Mazda” pasažieris piedāvāja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes amatpersonai samaksāt 100 eiro. Par minēto faktu pret automašīnas pasažieri ir uzsākts kriminālprocess par kukuļa piedāvāšanu valsts amatpersonām.

Atbilstoši Krimināllikuma 323. panta pirmajai daļai, par kukuļa, tas ir, materiālu vērtību, mantiska vai citāda rakstura labumu, došanu vai piedāvāšanu vai par kukuļa apsolīšanu pēc tā pieprasīšanas personiski vai ar starpnieku valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību, neatkarīgi no tā, vai nodotais, piedāvātais vai apsolītais kukulis domāts šai valsts amatpersonai vai jebkurai citai personai, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Tāpat Valsts policija atgādina, ka alkohols un jebkāda transportlīdzekļa vadīšana ir pilnīgi nesavienojamas lietas. Nesēdies pie stūres, ja esi lietojis alkoholu! Aicinām ikvienu satiksmes dalībnieku būt atbildīgam un pasargāt sevi un citus no neapdomīgas rīcības sekām. Nebrauc un neļauj citiem braukt reibumā!