Ziņas

Sports

Autokrosā mūsējiem lieliski panākumi

Foto: Mareks Dainis

Ar lieliskiem panākumiem autokrosa sezonas izskaņā par sevi runāt likuši Cēsu autokrosa braucēji. Lai arī Ritvars Kārkliņš Tepera trasē notiekošā Latvijas autokrosa čempionāta 4.posma finālbraucienā palika trases malā, viņam pietika iepriekšējos posmos izcīnīto punktu, lai posmu pirms sezonas beigām jau otro gadu pēc kārtas kļūtu par  Latvijas autokrosa čempionu 2000 Super klasē, kā arī izcīnītu sporta meistara titulu. Savukārt Bruno Leimanim, finišējot 2.vietā smago automašīnu D12 klasē, šogad ir izdevies izcīnīt Baltijas kausu šajā klasē.

Cēsnieka R.Kārkliņa diena sākās ar uzvaru laika kontrolē. Pirmajā braucienā pusass defekts, otrajā, startējot no beigām, izcīnīta 3.vieta, savukārt pēdējā kvalifikācijas braucienā tika gūta svarīga uzvara, kas ļāva finālbraucienu uzsākt no otrās rindas. Finālbrauciena pirmajos metros Ritvars jau pāris pozīcijas bija pakāpies, bet tad viņa auto, konkurentu nežēlots, tika sasists tā, ka lidojumu pēc uzvaras ar stūres iekārtas un citiem defektiem nācās pārtraukt, paliekot trases malā. Par spīti tam – Ritvars čempions!

Bruno Leimaņa sacīkstes iesākās ar apgāšanos laika kontroles braucienā trases pirmajā līkumā. Dienas laikā Bruno izlauza sev ceļu līdz finālam un galvenajā braucienā finišē augstajā 2.vietā.

Pēdējais Latvijas autokrosa čempionāta posms 9.septembrī notiks leģendārajā Mūsas trasē pie Bauskas, piedalīsies gan Ritvars Kārkliņš, esot jau čempionā godā, gan arī vairāki citi Cēsu novada autokrosa braucēj. Savukārt 29.septembrī Varstu trasē notiks Igaunijas čempionāta noslēdzošais posms D12 klasei, kurā par čempiona titulu pašlaik cīnās B.Leimanis.