Ziņas

Sabiedrība

Autoceļi joprojām kritiskā situācijā

Mainīgu laikapstākļu dēļ uz valsts autoceļiem arī Vidzemē turpina saglabāties apgrūtināti braukšanas apstākļi, brīdina “Latvijas Valsts ceļi”.

“Latvijas Valsts ceļu” novērotā informācija šodien liecina, ka, lai arī gaisa temperatūra ir virs nulles, daudzviet uz galvenajiem un reģionālajiem ceļiem izveidojies apledojums jeb tā sauktais “melnais ledus”, ko ir grūti pamanīt. Apledojuma dēļ jau ir notikuši vairāki satiksmes negadījumi.

No rīta konstatēts, ka braukšanas apstākļi uz valsts galvenajiem autoceļiem apgrūtināti sekojošos ceļa posmos – Ainažu virzienā visa maršruta garumā, Siguldas virzienā no Rīgas līdz Līgatnei, Valmieras virzienā no Murjāņiem līdz Braslas tiltam un no Stalbes līdz Strenčiem, Rīgas apkārtnē no Baltezera līdz Saulkalnei un no Salaspils līdz Babītei.

Arī “Druva” šodien pārliecinājās, ka reģionālas nozīmes ceļi un ielas pilsētā joprojām ir klātas ar ledu. Autovadītājiem nākas būt ļoti piesardzīgiem.

Par apgrūtinošiem braukšanas apstākļiem Cēsu apkaimē šodien informē ne mazums sociālās vietnes “twitter” lietotāji.

Alīna Sotniece:

Liels paldies @Priekulunovads par 'nokaisītiem ceļiem'. Ceļš uz Purmaļiem ir viekārši spogulī!

Elza R.: – Ja vienas dienas laikā izbraukā dažādas LV pilsētas, tad saproti, ka ceļu tīrīšana un sakārtošanas neiespējamā misija ir tikai Cēsīm #SLĪD

Rihards Gailums: – Vidzemes šoseja uz Rīgu pat pēc plkst 9 nav nokaisīta un izskatās kā pēc kara – ik pēc gabala grāvjos pāris avarējušo.

Liene Šverna: – Valmiera-Cēsis arī ar ledu uz ceļa. Ironiskā kārtā nevienā brīdī nevienu ceļu apsaimniekotāju auto neesam redzējuši.

Par dažādām avārijām uz slidenajiem ceļiem ziņo arī policija. Pēc Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdzes Ilzes Ungures sniegtās informācijas, aizvadītajā diennaktī Vidzemes reģionā notikuši pat vairāki satiksmes negadījumi.

Vakarrīt plkst. 7.05 Limbažu novada Skultes pagastā 1967. gadā dzimis vīrietis vadīja automašīnu “Volvo FH12”, kura slīdēšanas rezultātā nobrauca no ceļa braucamās daļas un iebrauca grāvī.

Slidenie laikapstākļi vakarrīt plkst 7.55 izraisīja transportlīdzekļu sadursmi arī Salacgrīvas novada Ainažu pagastā, uz autoceļa Rīga (Baltezers)- Igaunijas robeža (Ainaži). 1968. gadā dzimis vīrietis vadīja automašīnu “Mercedes Benz” ar piekabi “Schmitz” un slidenos ceļa apstākļos izraisīja sadursmi ar priekšā braucošo, saslīdējušo automašīnu “Daf” ar piekabi “Schmitz”, kuru vadīja 1981. gadā dzimis vīrietis. Ceļu satiksmes negadījumā tika bojāti transportlīdzekļi.

Īsi pirms pusdienlaika Burtnieku pagastā 1973. gadā dzimis vīrietis, vadot automašīnu “Audi 80”, nobrauca no ceļa braucamās daļas. Ceļu satiksmes negadījumā cieta 2013. gadā dzimis bērns, kurš guva smadzeņu satricinājumu un tika nogādāts Vidzemes slimnīcā.

Savukārt šorīt plkst. 5.20 Salacgrīvas novada Ainažu pagastā 1986. gadā dzimis vīrietis vadīja automašīnu “Mercedes Benz” ar piekabi “Krone” slidenos ceļa apstākļos, kura slīdēšanas rezultātā daļēji nobrauca no ceļa braucamās daļas, tādējādi apgrūtinot satiksmi pārējiem transporta līdzekļiem.

Sagatavojusi Anda Dzenža