Ziņas

Redzeslokā

Auto pārbaudīt var jebkurā laikā

Lasītājs redakcijai jautāja, vai iespējams tehnisko apskati vieglajai automašīnai veikt arī tad, ja nav klāt noteiktais skates datums, lai diagnosticētu, kas transportlīdzeklim jāmaina, jāuzlabo, jānovērš, un cik šāda ārpuskārtas skate maksā.

Sazinoties ar Ceļu satiksmes drošības departamentu (CSDD), noskaidrojām, ka tehnisko apskati iespējams iziet jebkurā laikā pirms tehniskās apskates derīguma termiņa beigām.

Turklāt CSDD transportlīdzekļu īpašniekam piedāvā iespēju veikt spēkrata tehniskā stāvokļa diagnostiku, kā arī atbilstību satiksmes drošības prasībām. Diagnostika var noderēt arī, piemēram, pirms transportlīdzekļa iegādes. Diagnostiku iespējams veikt jebkurā CSDD tehniskās apskates stacijā. Diagnostikas laikā tiek veiktas tās pašas pārbaudes, kas tehniskajā apskatē: ritošās daļas; balstiekārtas un apgaismes ierīču diagnostika; benzīnmotoru un dīzeļmotoru atgāzu kontrole. Pēc diagnostikas tiek izsniegts protokols, kurā fiksēts spēkrata tehniskais stāvoklis.

Ja transportlīdzeklim ir derīga tehniskā apskate, bet diagnostikas laikā tiek konstatētas kādas neatbilstības vai nepilnības, tad esošā tehniskā apskate netiek anulēta.

Šāds pakalpojums klientam izmaksās nedaudz vairāk par 20 eiro (maksa atkarīga no automobiļa dzinēja veida).