Ziņas

Sabiedrība

Auto nobrauc no ceļa. Iet bojā cilvēks

Glābj cietušos. Veselavas pagastā uz Vidzemes šosejas piektdienas vakarpusē strādāja policisti, ugunsdzēsēji glābēji un neatliekamās palīdzības mediķi. Mikroautobusam nobraucot no ceļa, bija bojāgājušais un vairāki smagi cietuši pasažieri.Foto: sadursme.lv

Traģiska autoavārija apturēja transportlīdzekļus, kas piektdienas pēcpusdienā (11.02.) uz Vidzemes šosejas (Rīga-Sigulda-Veclaicene) brauca cauri Veselavas pagastam.

Satiksmes negadījumā, kas bija noticis autoceļa 98.kilometrā, tas ir, pie Bērzkroga, bija gājis bojā cilvēks, bet vairāki cietuši. Uz laiku ceļš bija slēgts, vēlāk atbrīvoja vienu joslu.

Valsts policijas Vidzemes reģi­ona pārvalde informē, ka ceļu satiksmes negadījums, kur gāja bojā transportlīdzekļa (mikroautobusa) “Opel” pasažieris, notika 11.februārī pulksten 17.30. Sākotnējā informācija liecina, ka “Opel” uz ceļa saslīdēja, nobrauca no braucamās daļas un apgāzās.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests cietušos, kas jau atradās ārpus avarējušā mikroautobusa, nogādāja līdz Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. NMPD Vid­zemes reģionālā centra vadītāja vietniece Sniedze Bračka pastāstīja, ka Bērzkrogā negadījumā cietušajiem bija vidēji smagas un smagas traumas: “Negadījuma vietā strādāja vairākas NMPD brigādes, tai skaitā ārstu – speci­ālistu brigāde, kas ir sagatavota un iesaistās, ja ir daudz ceļu satiksmes negadījumā cietušo, lai cilvēkus, kuri guvuši traumas, varētu atbilstoši ievietot ātrās palīdzības mašīnā, kā arī lai pa ceļam līdz nogādāšanai uzņemšanas nodaļā sniegtu palīdzību un cietušo stāvoklis nepasliktinātos.”

Kopumā aizvadītajā nedēļā valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Cēsu iecirkņa teritorijā reģistrēti 15 satiksmes negadījumi, vēl vienā cieta cilvēks. 13.februārī plkst. 15.32 Līgatnē, Gaujas ielā, automašīnas “Audi” vadītājs neizvēlējās ceļa me­teoro­loģiskajiem apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu, kā rezultātā bremzējot uzslīdēja stāvošai automašīnai “Hyundai”. Negadījumā cieta “Hyundai” pasažiere, kuru nogādāja medicīnas iestādē.

No 1.līdz 13.februārim Cēsu iecirknī septiņos gadījumos sākti administratīvie procesi par sēšanos pie transportlīdzekļa stūres reibumā. Piemēram, 9.februārī plkst. 14.03 Cēsīs, Raiņa ielā, “Opel” vadītājs piedalījās ceļu satiksmē, būdams alkohola reibumā. Minimālā alkohola koncentrācija izelpojamā gaisā – 0,95 promiles. 8.februārī ap plkst. 13.30 Cēsu novada Priekuļu pagastā, autoceļa Priekuļi – Rauna 2.kilometrā, automašīnas “Mer­ce­des Benz” vadītājs piedalījās ceļu satiksmē, būdams alkohola reibumā, konstatētas 1,8 promiles. 7.februārī plkst. 22.04 Valsts policicija saņēma informācija, ka Cēsīs, Gaujas ielā, atrodas autovadītājs, kurš, iespējams, ir alkohola reibumā. Izbraucot policijas norīkojumam, tika atrasts minētais “Toyota” autovadītājs, kuram konstatēts 2,01 promiļu reibums.

Pavisam Cēsu iecirkņa teritorijā par notikumiem ceļu satiksmē noformēti 38 administratīvā pārkāpuma protokoli, tajā skaitā pieci par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu.