Ziņas

Sports

Aukstums slēpotājiem netraucēja

Tas droši vien dažu potenciālo slēpotāju atturēja no dalības. Ja pieskaita tos, kuri bija pieteikušies internetā, dalībnieku skaitam vajadzēja pārsniegt deviņus simtus. Varbūt kādu atturēja arī plānā sniega sega, kas pašlaik ir Latvijas lielākajā daļā. Taču Piebalgā sniega sega bija, un slēpojums notika.

Šoreiz tā norisē izmantoja modernās tehnoloģijas, jo rezultātu noteikšana bija uzticēta elektronikai. Proti, slēpotājiem kopā ar numu-riem izsniedza speciālos čipus, kas fiksēja dalībnieka startu un finišu. To nodrošināja firma “Sportlat”. Finiša tiesnešiem vairs nebija tik saspringts darbs, fiksējot visus finišētājus. Tiesa, kā pēc slēpojuma atzina viens no sacensību rīkotājiem Aivars Avens, pirmie kucēni jau reizēm jāslīcina.

“Vispirms

jāatvainojas dalībniekiem par dažām tehniskajām problēmām, kas radās sakarā ar jauninājumu. Bet nevaram jau stāvēt uz vietas, un šāda elektroniskā laika noteikšana ir solis uz priekšu attīstībā, agri vai vēlu tam bija jānotiek. Protams, firma “Sportlat” līdz šim nebija strādājusi ar tādu sportistu daudzumu, līdz ar to radās problēmas ar dalībnieku vārdu un uzvārdu ierakstīšanu, un bija pārpratumi, iepazīstoties ar provizoriskajiem rezultātiem. Arī paši dalībnieki nav gluži bez vainas, jo liela daļa necentās iepazīties ar informāciju, kas saistīta ar elektroniskajiem čipiem. Dažs tos pat atstāja mašīnā, tādējādi palika bez laika ieskaites, vairāki bija samainījuši čipus, radot neskaidrības rezultātos. Nākamgad būs jāpievērš lielāka vērība informēšanai,” teica A. Avens.

Tomēr tas neietekmēja sacensību norisi, un cīņa par uzvaru atkal bija sīva. Lai arī šajā slēpojumā nepiedalījās pērnā gada uzvarētāji – Jānis Sukaruks, Intars Spalviņš un Oļegs Maļuhins – pretendentu uz uzvaru netrūka. Atkal viss izšķīrās pēdējos metros, un šogad uzvaru izrāva alūksnietis Jānis Pleikšnis, kurš par trim sekundēm apsteidza komandas biedru Gintu Rozenbergu, bet vēl pēc sekundes finišēja Sandis Ķemers no Lejasciema. Ātrākie no mūsu rajona bija Mārtiņš Daļeckis (Vecpiebalga), kurš finišēja septītais, Gatis Ganiņš (Priekuļi) un Viesturs Dumpis (Cēsis), kuri absolūtajā vērtējumā bija attiecīgi devītajā un desmitajā vietā, bet savā grupā ieņēma divas pirmās vietas. Dāmām absolūtajā vērtējumā nepārspēta palika Inese Balode.

Pēc finiša sportisti atzina, ka lielais sals nav traucējis, jo tā ir samērā pierasta lieta.