Ziņas

Izklaide

Augustā notiks gadskārtējais stopēšanas maratons “Piedzīvojumu meklētājs”

Šovasar, 1. un 2.augustā, norisināsies septītais stopēšanas maratons “Piedzīvojumu meklētājs”, aģentūru LETA informēja aktīvā tūrisma portāla “Pargajieni.lv” vadītājs un SIA “Dzīvojam zaļi” valdes loceklis Jānis Zariņš.

Šogad stopēšana notiks maršrutā Rīga-Ērgļi-Madona-Lubāna-Gulbene-Papardes stacija.

Maratona laikā, izmantojot tikai nostopētas automašīnas, zirgu pajūgus vai citus transportlīdzekļus vai ejot kājām, jānokļūst līdz maršrutā paredzētajām apdzīvotajām vietām, jāatrod kontrolpunkts, jāizpilda uzdevums un jāstopē uz nākamo vietu. Uzvarējuši būs tie, kuri finišēs pirmie, būs izpildījuši visus uzdevumus un visu korekti atzīmējuši savās dalībnieku lapās.

Kā stāsta Zariņš, stopēšanas maratona mērķis ir popularizēt stopēšanas kultūru kā videi draudzīgu un lētu ceļošanas veidu, izglītot sabiedrību, informēt par drošības noteikumiem stopējot un stopēšanas likumiem.

Reģistrācija paredzēta 1.augustā plkst.9 Latvijas Zinātņu akadēmijas 15.stāvā Rīgā, un turpat tiks dots arī brauciena starts. Finišs paredzēts Alūksnes novadā Gulbenes-Alūksnes šaursliežu dzelzceļa Papardes stacijā. Toties otrajā maratona dienā norisināsies dažādas sportiskas aktivitātes.

Pieteikties maratonam iespējams, rakstot uz e-pasta adresi “janis@pargajieni.lv”. E-pastā jānorāda dalībnieku vārdi, uzvārdi vai komandas nosaukums, pilsētas vai novadi, kurus pārstāv katrs dalībnieks, kā arī tālruņa numuri un e-pasts, uz kuru sūtīt informāciju par maratonu.

Piedalīties maratonā var no 18 gadu vecuma. Stopēt var gan vienatnē, gan divatā, veidojot komandu. Līdzi jāņem pildspalva, fotoaparāts vai telefons ar fotoaparāta funkciju, uzlādēts telefons, jo finišā telefonu nevarēs uzlādēt, kā arī visas iespējamās kartes, lai var orientēties pilsētās un brauciena laikā.

Dalības maksa būs septiņi eiro no cilvēka – tajā iekļauta telšu vieta, ugunskura vieta un malka, ēdiens un dzeramais finiša vietā, kā arī viss nepieciešamais ceļojumam – dalībnieku kartes, uzdevumu lapas u.c. Dalības maksa būs jāmaksā skaidrā naudā, reģistrējoties maratonam.