Ziņas

Sabiedrība

Augstskolas virtuāls izlaidums

Attālināti, taču svinīgi. Latvijas Universitātes Cēsu filiāles vadītāja Mārīte Raudziņa sveic šī gada pirmās absolventes. Attēlā redzam arī dažas diploma saņēmējas. Foto: Ekrānuzņēmums

Ne tikai darba process, arī emocionāli svinīgie brīži iespējami attālināti – to pierāda Latvijas Universitātes (LU) Cēsu filiāles pirmais tiešsaistē notikušais izlaidums.

Vēl vasarā pēc tā saucamā pirmā pandēmijas viļņa vidusskolu un augstskolu izlaidumi bija iespējami – citādi nekā iepriekš, nedaudz distancēti, jo bija jau spēkā prasība ieturēt vismaz divu metru atstatumu starp dalībniekiem, tomēr redzot citam citu bez ekrāna starpniecības. Taču ieilgusī sērga ir piespiedusi rast jaunu risinājumu šim emocionālajam notikumam. Ceturtdien, 25.februārī, pirmo reizi LU Cēsu filiālē noticis izlaidums tiešsaistē, kas gan pašai Universitātei jau ir nedaudz iepazīts svinīgā brīža formāts, taču mūsējiem – kas jauns.

Filiāles vadītāja Mārīte Raudziņa “Druvai” atklāja, ka šo vēsturisko mirkli piedzīvoja kopumā 79 absolventes trīs programmās. Lielākā daļa (45) no šajā dienā sveiktajām dāmām apguvušas pirmā līmeņa profesionālo studiju programmu “Pirmsskolas izglītības skolotājs”, bet pārējās 34 nu jau bijušās studentes tagad var lepoties ar bakalaura grādu programmā “Pirmsskolas un sākumskolas skolotājs” vai “Sā­kum­skolas skolotājs ar tiesībām mācīt vienu priekšmetu pamatskolā”.

Tiešsaistes pasākums, kurā ielūkoties bija iespēja arī “Druvai”, spēja radīt kā svinīgas, tā aizkustinošas izjūtas pat dalībniekam no malas. Nebija kokteiļkleitu un stīvu frizūru, bet īpašajā brīdī nu jau bijušās studentes uzrunāja gan Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks un fakultātes vadītāja Linda Daniela, gan visu trīs studiju programmu un Cēsu filiāles vadība. I.Muižnieks, sveicot Cēsu filiāles absolventes lielajā dienā, uzsvēra nepieciešamību sava darba augļus arī sajust un atzīmēt kā svētku dienu – protams, ievērojot epidemioloģiskās drošības noteikumus. “Lai mūsu veselība ir arī mūsu resurss tālākiem darbiem,” vēlēja rektors, pie reizes piemetinot, ka “maģistra studijas ir tikai viena peles klikšķa attālumā”.

Pirmsskolas un sākumizglītības programmas vadītāja Anita Petere veltīja īpašus pateicības vārdus Cēsu filiāles darbam gan šajos pandēmijas apstākļos, gan kopumā, atzīstot, ka tieši Cēsu pusē sajustas lielas rūpes par studentu labklājību un intensīva komunikācija ar programmu direktoriem. Cēsu filiāle ir vienīgā, kas eksperimentāli izmēģinājusi jaunu prakses formātu brīdī, kad skolas nestrādāja un studentēm nebija iespējas doties praksi īstenot klātienē.

Ikviena absolvente tika nosaukta vārdā, un tiešsaistes pasākuma lielākā uzkrītošā atšķirība no klātienes brīžiem bija tajā, ka nebija dzirdami aplausi, jo visi dalībnieki pieklājības nolūkos atslēdz savus mikrofonus, lai nebūtu fona trokšņu, taču ikviens pasākuma dalībnieks bija redzams videoattēlos. Arī studentēm tika dots vārds, kas kādu pat noveda līdz asarai, bet izlaidumu noslēdza tradicionālā Universitātes himna “Gaudeamus Igitur”. Pēc nedaudz vairāk kā pusstundu notikušā svinīgā pasākuma organizatori bija parūpējušies arī par tā sau­camo saviesīgo daļu – katras programmas absolventes devās uz atsevišķām virtuālajām “istabām” kopā ar savu programmu vadītājām, kur piedzīvoto bija iespējams pārrunāt jau brīvākā formā.

Pēc rakstiskā apliecinājuma – diploma – absolventes gan ieradīsies augstskolā klātienē pa vienai ilgākā laika posmā.