Ziņas

Sabiedrība

Audžuģimeņu, adoptētāju un aizbildņu reģionālajās tikšanās pulcējās 322 ģimenes

Noslēgušās šīs vasaras audžuģimeņu, adoptētāju un aizbildņu reģionālo atbalsta grupu tikšanās, kuras kopumā pulcēja 1405 dalībniekus no 322 ģimenēm, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijas (LM) pārstāvis Egils Zariņš.

Viņš piebilda, ka atšķirībā no iepriekšējiem gadiem šis gads bija pirmā reize, kad reģionālās atbalsta grupas tika organizētas arī adoptētājiem un aizbildņiem. Turklāt šogad klāt tika aicinātas arī audžuģimenes, tādējādi nodrošinot iespēju saņemt dažādu jomu speciālistu atbalstu vienuviet.

Labklājības ministrs Jānis Reirs (V) norāda, ka kopīgais mērķis ir ikvienam bērnam radīt iespēju uzaugt ģimeniskā vidē ar savu māju sajūtu. Šī iemesla dēļ cieša sadarbība un atbalsts, regulāras savstarpējās tikšanās un viedokļu apmaiņa ar nevalstiskajām organizācijām, labākajiem savas jomas ekspertiem, pašām audžuģimenēm, adoptētājiem un aizbildņiem ir izšķiroši svarīgi ceļā uz institūciju likvidēšanu.

Pēc LM paustā, četras nedēļas nogales reģionālo semināru dalībniekiem bija iespēja aktīvi un saturīgi pavadīt laiku, uzzināt jaunu informāciju un apgūt līdz šim neiepazītas prasmes, kā arī vienkārši labi atpūsties.

Kopīga sanākšana vasarā salidojumu veidā norisinās jau desmito gadu, un, ja sākotnēji tajos piedalījās 80 cilvēki, interesei un atsaucībai pieaugot ar katru gadu.

2017.gada sākumā kopumā Latvijā bija 575 audžuģimenes un 3 664 aizbildņu, kuru ģimenēs kopumā atradās 5 741 ārpusģimenes aprūpē esošie bērni no visiem 6 957 ārpusģimenes aprūpē esošiem bērniem. Šī gada sākumā Adopcijas reģistrā bija iekļautas ziņas par 182 adoptētājiem no Latvijas, kuri vēlas adoptēt bērnu.

Latvijas audžuģimeņu, adoptētāju un aizbildņu reģionālo atbalsta grupu tikšanās organizēja LM un Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) sadarbībā ar nodibinājumu “Sociālo pakalpojumu aģentūra”.