Ziņas

Sabiedrība

Atzīmēs pasaules NVO dienu

Šodien vairākās Latvijas vietās tiks atzīmēta pasaules nevalstisko organizāciju (NVO) diena, aģentūru LETA informēja biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse”. Iecerēts, ka NVO diena atspoguļo NVO vērtības, kas dod cilvēkiem iespējas uzlabot savu un citu sabiedrības locekļu dzīves kvalitāti.

Atzīmējot šo dienu, biedrība “Jēkabpils NVO resursu centrs” aicina uz atvērto durvju dienu no plkst.10 līdz 16 biedrības telpās, kur notiks sarunas par NVO lomu un piedāvājumu sabiedrībai. Biedrība kā īpašu veltījumu šai dienai gatavo zibakciju – “Šodien ir NVO diena”, kurā no plkst.16 līdz 19 Jēkabpils pilsētas dažādās vietās pieturēs NVO vēstnešu auto un iedzīvotājiem tiks piedāvāts aizpildīt piecu jautājumu anketu, pretī saņemot saldumus.

Nītaures kultūras nams aicina Amatas novada nevalstiskās organizācijas kopīgi nosvinēt pasaules NVO dienu, tiekoties “Amatas novada NVO sadraudzības pēcpusdienā Nītaurē”, kas tur norisināsies plkst.12.

Savukārt “Latvijas Pilsoniskā alianse” aicina Latvijas NVO, valsts pārvaldes un pašvaldības iestādes, kā arī pilsoniski aktīvus iedzīvotājus rīkot pasākumus, svinības un tikšanās, lai atzīmētu pasaules NVO dienu.