Ziņas

Sabiedrība

Atvērs preču un pieejamo pakalpojumu izstāžu un tirdzniecības zāli “Radīts Salacgrīvas novadā”

Salacgrīvas novadā 6.februārī plkst.11 notiks radīto preču un pieejamo pakalpojumu izstāžu un tirdzniecības zāles “Radīts Salacgrīvas novadā” atvēršana, kas atrodas Rīgas ielā 13, veikala “Top” telpās, aģentūru LETA informēja Salacgrīvas novada domes informācijas nodaļas vadītāja Ilga Tiesnese.

“”Radīts Salacgrīvas novadā” ir projekts, kura īstenošanu aizvadītā gada novembrī sāka Salacgrīvas novada dome, uzrunājot un aktīvi aicinot iesaistīties novadā darbojošos uzņēmējus un mājražotājus, lai pilsētā radītu izstāžu un tirdzniecības zāli, kur savu produkciju un pakalpojumu klāstu vienuviet varētu piedāvāt gan vietējiem iedzīvotājiem, gan Salacgrīvas novada viesiem,” stāstījis idejas iniciators, domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs (RA).

Projekts apvieno Salacgrīvas novadā ražojošos uzņēmumus, piedāvājot no maizes klaipa līdz sukādēm, no šprotēm un medus līdz tējai. Projektā būs atrodami arī apģērbi, skaistumlietas, magnēti, ziepes, rotaļlietas, grāmatas, paklāji, kā arī tādi unikāli eksemplāri kā sniega kurpes un apkures katli.

“Sākot šī projekta īstenošanu, daļa no Salacgrīvas novadā radītajām lietām un pieejamiem pakalpojumiem mums nudien nebija zināmi, tādēļ ir īpaši interesanti apzināties šo milzīgo daudzveidību un vēl svarīgāk – ar šo informāciju dalīties,” uzsvērusi Salacgrīvas novada Tūrisma informācijas centra direktore Liene Some-Tiesnese.

Izstāžu un tirdzniecības zālē būs pieejama informācija par pakalpojumu klāstu un servisu nodrošinātājiem, tostarp naktsmītnēm, ēdināšanas iestādēm, dizaina un friziera pakalpojumiem, laivu nomām, skaistumkopšanas pakalpojumiem, īpašu aerosolu ražotni un vēl daudziem citiem. Šī informācija ik dienas būs aplūkojama izstāžu un tirdzniecības zāles logā, uzrunājot ikvienu garāmgājēju ar, iespējams, tieši viņam konkrētajā brīdī svarīga pakalpojuma piedāvājumu.

Visus ar projekta īstenošanu saistītos izdevumus pirmajā gadā, līdz 2017.gada 6.februārim, segs pašvaldība, dodot projektā iesaistītajiem uzņēmējiem laiku, lai saprastu, vai šāda projekta turpināšana viņiem ir interesanta, un sagatavotos, ka no otrā veikala – izstāžu zāles darba gada projekta īstenošana jānodrošina uzņēmējiem pašiem. Pirmais gads kalpos par atskaites punktu, lai saprastu apmeklētāju plūsmas specifiku, vēl vairāk palielinātu piedāvājuma klāstu un maksimāli objektīvi ļautu novērtēt projekta finansiālo dzīvotspēju.

Pasākumā piedalīsies veikala “Top” saimnieks Egils Butks, Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Līga Meņģelsone, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras priekšsēdētājs Jānis Endziņš, Rīgas plānošanas reģiona pārstāvji, kā arī kaimiņu pašvaldību pārstāvji un uzņēmēji.