Ziņas

Uzņēmējdarbība

Atspēriens uzņēmējdarbībā

Lai gan kopš Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Valmieras biznesa inkubatora pirmās uzņemšanas ir pagājuši vien daži mēneši, vairāki tā pirmsinkubācijas dalībnieki ir guvuši apstiprinājumu savas biznesa idejas dzīvotspējai un veiksmīgi sper pirmos soļus uzņēmējdarbībā jau inkubācijas posmā, informē Valmieras biznesa inkubatora projektu vadītāja Laura Zvaigzne.

Kopumā Valmieras biznesa inkubatorā darbojas 46 dalībnieki, no kuriem 12 iziet inkubācijas posmu. Pārstāvētās nozares ir patiešām dažādas – sākot no pārtikas, apavu ražošanas, kokapstrādes un beidzot ar sporta komandu pozicionēšanas datu savācējsistēmas izstrādi un bioloģisko atkritumu apsaimniekošanu, enerģijas ražošanu.

Kā atzīst Valmieras biznesa inkubatora vadītājs Jānis Kļaviņš: “Šajā uzņemšanas posmā bijām plānojuši mazāku aktivitāti, jo ir pagājuši tikai nepilni trīs mēneši no iepriekšējās uzņemšanas. Tagad uz vasaras periodu izsludinām pusgada pārtraukumu, lai labāk varētu pievērsties inkubatora esošo dalībnieku atbalsta kvalitātei. Nākamā jauno pieteikumu izskatīšanas Konsultatīvās komisijas sēde plānota 2. oktobrī. Pieteikumus saņēmām ne tikai no jauniem uzņēmumiem – inkubatorā ir uzņemti arī pāris esošie pirmsinkubācijas klienti. Pieaug arī ALTUM atbalstu saņēmušo dalībnieku skaits. Esošā tendence ir pozitīva – līdz gada beigām ceram “izaudzināt” vairākus Latvijas veiksmes stāstus.”

No Valmieras biznesa inkubatora darbības reģionā esošajiem 20 novadiem aktīvi ir pārstāvēti 13 novadi. Visplašāk pārstāvētie ir Cēsu novads un Valmieras pilsēta – attiecīgi, 13 un 12 dalībnieki.

Valmieras biznesa inkubatora pakalpojumi pieejami uzņēmējiem un uzņēmējdarbības uzsācējiem 21 pašvaldībā, tostarp Valmierā, kā arī Mazsalacas, Rūjienas, Naukšēnu, Valkas, Apes, Alūksnes, Burtnieku, Strenču, Smiltenes, Gulbenes, Jaunpiebalgas, Raunas, Beverīnas, Priekuļu, Kocēnu, Pārgaujas, Līgatnes, Cēsu, Vecpiebalgas un Amatas novadā.

LIAA Biznesa inkubatori tiek finansēti projekta “Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators” ietvaros.