Ziņas

Sabiedrība

Atskurbtuve uzņems pirmos klientus

Jau krietnu laiku runāts par atskurbtuves nepieciešamību Cēsīs, tās izbūvi, beidzot tas rezultējies konkrētā objektā, un jau no oktobra minētā iestāde sāks darbu. Aizvadītajos gados bijušas dažādas versijas, kur atskurbtuvei atrasties, līdz pērn tika nolemts, ka tā būs blakus Cēsu klīnikai, ēkā, kur atrodas morgs. Šajā ēkā bija telpas, kas stāvēja neizmantotas, kur nolēma izbūvēt gan atskurbtuvi, gan nakts patversmi. Telpu pielāgošanas darbus veica SIA “Norrus”, tie izmaksāja nedaudz vairāk kā 19 tūkstošus eiro, un naudu tam piešķīra no novada pašvaldības budžeta.

Novada pašvaldības Komunikācijas nodaļas vadītājs Kārlis Pots stāsta, ka būvniecības darbi ēkā pabeigti: “Pašvaldības aģentūra “Sociālais dienests” panākusi arī vienošanos par atskurbtuves pakalpojuma apsaimniekošanu – to darīs Latvijas Sarkanais Krusts. Patlaban apsaimniekotājs veic iekārtošanu un aprīkošanu – paredzams, ka tas tiks pabeigts tuvākajā nedēļā. Patlaban vēl procesā ir ēkas uzmērīšanas darbi Valsts zemes dienestā, tomēr plānots, ka tie tiks drīzumā paveikti un no 1.oktobra varēsim sākt nodrošināt atskurbināšanas pakalpojumu.”

Nakts patversmē būs nodrošinātas vietas 12 cilvēkiem, kuru vajadzībām izbūvēta virtuve, labierīcības un duša. Atskurbtuvei būs divas kameras, kurās varēs uzturēties sešas
stiprā alkohola reibumā nonākušas personas. Kameras aprīkotas atbilstoši drošības nosacījumiem.

Jau rakstīts, ka stipri iereibušu personu izmitināšana mūspusē vienmēr radījusi zināmas problēmas. Likums paredz pašvaldības un Valsts policijai šādas personas vispirms nogādāt to deklarētajā dzīvesvietā vai medicīnas iestādē, bet, ja tas nav iespējams, tad atskurbtuvē. Cēsu novada pašvaldības policijai nereti nācās stipri iereibušos vest uz tuvāko atskurbtuvi, kas atrodas Rīgā. Tas nozīmē, ka vismaz trīs stundas tika pavadītas ceļā uz Rīgu un atpakaļ, Cēsīs šajā laikā nebija dežurējošās policijas ekipāžas. Piedevām novada pašvaldībai arī jāmaksā Rīgas pašvaldībai par izmantoto pakalpojumu. Tagad vismaz šī problēma tiks atrisināta. Jāpiemin arī, ka par katru atskurbtuvē nogādāto  personu Cēsu novada pašvaldība no Vides un reģionālās attīstības ministrijas saņems līdzmaksājumu 15 eiro apmērā, kas gan nenosegs visas izmaksas, bet kalpos kā būtisks atbalsts patversmes un atskurbtuves darbības nodrošināšanai.