Ziņas

Sabiedrība

Atsevišķās Vidzemes skolās aukstuma dēļ skolu apmeklē neliels skaits skolēnu

Atsevišķās Vidzemes skolās aukstuma dēļ skolu apmeklē neliels skaits skolēnu, piemēram, Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolā lielā sala dēļ ir ieradušies tikai 15 skolēni, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Skolu ikdienā apmeklē nedaudz vairāk kā 130 skolēni. Skolā nodarbības notiek konsultāciju veidā.

Savukārt Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolā nav ieradušies skolā 38 skolēni, Trapenes pamatskolā – 22 skolēni, bet Vidagas Sikšņu pamatskolā – 12 skolēni.

Pašvaldībā kursē pašvaldības skolēnu autobuss, kas izvadāja skolēnus uz skolām.

Kā ziņots, līdz plkst.8 zemākā gaisa temperatūra ir fiksēta Ainažos, kur gaiss atdzisis līdz mīnus 30,9 grādiem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Otra zemākā temperatūra reģistrēta Rūjienā – mīnus 30,6 grādi, kas ir arī šīs novērojumu stacijas jaunais 8.janvāra rekords.

Auksts laiks ir visā Vidzemes ziemeļu daļā, kur šorīt valda mīnus 26 līdz mīnus 28 grādu sals. Zosēnos ir mīnus 28,1 grāds. Ap mīnus 25 grādu sals fiksēts daudzviet Vidzemē un Latgalē – Skrīveros, Madonā, Alūksnē, Priekuļos un Rēzeknē. Savukārt Daugavpilī minimālā gaisa temperatūra bijusi mīnus 27 grādi, Piedrujā – mīnus 26,5 grādi.

Zemgalē minimālā gaisa temperatūra bijusi ap mīnus 23 grādiem, vien Bauskā fiksēti mīnus 25 grādi, bet Kurzemē tā ir ļoti atšķirīga. Piemēram, Kuldīgā valdījis mīnus 23,4 grādu sals, Pāvilostā un Liepājā termometra stabiņš noslīdējis līdz mīnus 21 grādam, bet Kolkā vien mīnus 10 grādu sals.

Rīgā līdz plkst.8 zemākā gaisa temperatūra bijusi mīnus 20,3 grādi.