Ziņas

Kriminālziņas

Ātruma kontroles maratona laikā Vidzemē konstatēja 92 pārkāpumus

Ātruma kontroles maratona laikā – no 16. aprīļa plkst. 6 rītā līdz 17. aprīļa plkst. 6 rītā –

pārbaudīti 2002 transportlīdzekļu vadītāji, no kuriem 578 bija pārsnieguši atļauto braukšanas ātrumu. Taču, neskatoties uz atsevišķiem negatīvajiem piemēriem, kopumā uz Latvijas Valsts ceļiem, pirmajā starptautiskajā ātruma kontroles maratonā konstatēts vidējā braukšanas ātruma samazinājums par diviem līdz trīs kilometriem stundā, tā informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Ilze Jurēvica.

Pēc viņas teiktā, akcijas laikā vislielākais konstatētais ātruma pārkāpums tika fiksēts autoceļa Rēzekne – Daugavpils – Lietuva 169.kilometrā, kur kāds transportlīdzekļa vadītājs traucās ar 162 kilometriem stundā lielu ātrumu, taču uz autoceļa Liepāja – Tāši, kāds iereibis šoferis pārvietojās ar 151 kilometru stundā lielu ātrumu. Veicot automašīnas pārbaudi, atklājās, ka 1963.gadā dzimušais vīrietis bija 2,45 promiļu reibumā. Visvairāk atļautā braukšanas ātruma pārkāpēju tika fiksēti Rīgas reģionā un Zemgalē – 180 un 177 autovadītāji. Par gandrīz simts pārkāpumiem mazāk fiksēts Vidzemē un Latgalē – 92 un 83 šoferi – ātrbraucēji, savukārt Kurzemes reģionā konstatēti 46 ātruma pārsniegšanas gadījumi. Vidzemē maratonā kopumā tikai iesaistīti 48 policijas darbinieki, kuri pārbaudīja 183 transportlīdzekļus un konstatēja 92 pārkāpumus.

Jāpiebilst, ka šonedēļ, no 21. līdz 23. aprīlim, Jūrmalā norisināsies Eiropas ceļu policijas tīkla seminārs, kura laikā ES dalībvalstu ceļu policijas augstākās amatpersonas analizēs arī pirmā starptautiskā ātruma kontroles maratona rezultātus, kā arī sniegs priekšlikumus šādu Eiropas līmeņa pasākumu turpmākai norisei.

Sagatavojusi Anda Dzenža