Ziņas

Sabiedrība

Atrastas 32 no ĀCM nobeigušās mežacūkas

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori pagājušajā nedēļā konstatējuši 32 jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) gadījumus mežacūku populācijā, tikmēr jaunus novadus vai pagastus sērga šonedēļ nav skārusi, aģentūra LETA uzzināja PVD.

Lielākais beigto dzīvnieku skaits – sešas cūkas – atrastas Gulbenes novada Stradu pagastā, bet pa piecām cūkām atrasts Tukuma novada Slampes pagastā un Engures novada Smārdes pagastā.

Līdz ar to mežacūku populācijā mēris šogad konstatēts 931 dzīvniekam 68 novadu 221 pagastā, kā arī trijās pilsētās – Rēzeknē, Pļaviņās un Jūrmalā. Mājas cūkām mēris konstatēts vienā saimniecībā Vārkavas novadā un divās Gulbenes novadā, kur bija jāizkauj attiecīgi 50, 142 un 119 cūkas.

PVD atkārtoti aicina visus dzīvnieku turētājus, jo īpaši tos, kuri savā piemājas saimniecībā tur cūkas, stingri ievērot noteiktos biodrošības pasākumus, lai tādējādi pasargātu dzīvniekus no saslimšanas un maksimāli samazinātu infekcijas slimību izplatīšanos apkārtnē.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.