Ziņas

Sports

Atlētiskās vingrošanas 4.posms

Cēsīs aizvadītas Latvijas čempio­nāta atlētiskajā vingrošanā 4.posma sacensības. Tajās sportisti rādīja savas spējas svara bumbu grūšanā, raušanā, atspoles skrējienā un vēderpreses vingrinājumā – kāju pacelšana 90 grādu leņķī līdztekās.

Svaru bumbu raušanā rekordi sekoja viens pēc otra, pērnos sacensību rezultātus atstājot ēnā. Tas liecina, ka dalībnieki īpaši gatavojušies šim posmam. Jāatzīmē, ka 60 gadus vecais Valdis Mednis no Pārgaujas novada spēja uzraut 16 kg svaru bumbu 110 reizes, kas pēc paceltajām reizēm bija rekords, atstājot aiz sevis daudzus jauniešus un vīrus.

Taču Latvijas čempionāta atlētiskajā vingrošanā burvība tajā, ka te parādās dalībnieka vispusīgā sagatavotība. Jau otro gadu sacensības notiek astoņos posmos, un katrā ir atšķirīgi pārbaudījumi. Sacensību rīkotājs un galvenais tiesnesis Haralds Bruņinieks norāda, ka sacensības notiek ne tikai svaru zālēs, bet arī svaigā gaisā, jo vienā posmā dalībnieki sacenšas vieglatlētikas disciplīnās: “Programmā ir 60 m un 1000 m skrējiens, tāllēkšana, kā arī tāds pārbaudījums kā riepas mešana. Sapratām, ka nevar likt programmā lodes grūšanu vai diska mešanu, kur vajag iemācīties tehniku, bet riepas mešanā katrs var izdomāt savu mešanas veidu. Atšķirī­gās disciplīnas posmos parāda dalībnieku vispusīgo sagatavotību. Dažs varbūt spēcīgs vienā veidā, cits – citā, bet labāk veicas tiem, kuri vispusīgi attīstīti. Divu vienādu posmu nav.

* PERSONĪGAIS REKORDS. Svaru bumbu grūšanā savu personīgo rekordu uzstādīja Atis Ciesnieks, vingrinājumu veicot 80 reizes. FOTO: Jānis Gabrāns

Programmā esam iekļāvuši svara bumbu celšanu, kas savulaik bija ļoti populāra, tad it kā tika piemirsta, bet tagad atkal atdzimst.”

Posma kopvērtējumā tika sa­sum­mēts paveiktais visos četros vingrinājumos. Pusaudžu kategorijā uzvarēja valmierietis Kristaps Olehno, bet otrajā vietā Eduards Stepanovs (Amatas novads). Jau­niešu kategorijā pirmajā vietā Nauris Šalgūns (Kocēnu novads), bet divās nākamajās Amatas novada pārstāvji Jānis Viktorovs un Edgars Stepanovs.

Junioru kategorijā uzvarēja Atis Ciesnieks (Cēsu novads, sporta klubs “Ferrum”), otrais –

Egīls Lobuzovs (Pārgaujas novads). Vīriešu kategorijā trešajā vietā Lauris Berkulis (Pārgaujas novads), senioru grupā pirmās divas vietas sadalīja Pārgaujas novada atlēti, pirmais Ivars Oraševs­kis, otrais – Valdis Mednis.

Sievietēm pirmā Margita Zariņa (Pārgaujas novads), seniorēm pirmā Olga Oraševska (Pārgaujas novads), otrā – Daiga Hofmane (Pārgaujas novads).

Atis Ciesnieks pirmajā vingrinājumā svaru bumbas uzgrūda 80 reizes un ar sasniegto bija ļoti apmierināts, jo pirms dažām dienām treniņos tas izdarīts 56 reizes: “Tagad prieks par paveikto, bet satraukums bija. Visi skatās, kā veicu vingrinājumu, pie tā jāpierod, jo treniņos darbojos viens pats.”

Viņam šī ir pirmā sezona atlētiskās vingrošanas čempionātā un vispār pirmā sezona, kopš sācis trenēties. Kopā ar treneri notiek mērķtiecīga gatavošanās katram posmam, skatoties, kādi vingrinājumi tajā jāveic.

Ivars Oraševskis atzina, ka šī daudzveidība un dažādība ir ļoti vajadzīga, jo tas ļauj redzēt, uz ko kurš spējīgs, liek padomāt par vispusīgu gatavošanos.

4.posma absolūtajā vērtējumā dāmām trijniekā tikai Pārgaujas novada pārstāves: pirmā M.Za­riņa, kura ir arī līdere kopvērtējumā; otrā O. Oraševska; trešā – D. Hofmane.

Vīriešu absolūtajā vērtējumā pirmais Juris Liniņš (Limbaži), otrais I. Oraševskis, trešais – A. Ciesnieks.