Ziņas

Sports

Atlase izturēta veiksmīgi

Medaļnieki. Latvijas čempionātā divas uzvaras izcīnīja CPSS audzēknis Alvis Šķēps (no kreisās), bet divas sudraba medaļas - viņa komandas biedrs Rūdis Balodis.Foto: no albuma

Olimpiskā centra “Cēsis” slēpošanas – biatlona kompleksā aizvadīts Latvijas čempionāta vasaras biatlonā pirmais posms, kurā sportisti sacentās sprintā un iedzīšanā. Šī bija arī kā atlase uz pasaules čempionātu vasaras biatlonā, kas augusta beigās notiks Otepē (Igaunija). Sacensībās ar panākumiem startēja Cēsu Sporta skolas (CPSS) audzēkņi.

Sprintā vīriešu konkurencē uzvarēja Roberts Slotiņš, bet sudraba medaļu izcīnīja Daumants Lūsa. Šautuvēs Daumants bija precīzāks, pieļaujot tikai vienu kļūdu, kamēr Robertam nesašauti palika četri, toties distancē solis raitāks bija uzvarētājam.

Daumants pēc finiša atzina, ka pirmie mači vienmēr ir nedaudz satraucoši, lai gan iekšējās kontroltreniņu sacensības jau aizvadītas. Paveikto šaušanā viņš novērtēja pozitīvi: “Desmit no desmit būtu labāk, bet arī viena kļūda ir labs rezultāts. Bez lielas slodzes treniņos šaušana sokas ļoti labi, tagad to vajadzētu pārnest uz sacensību režīmu. Šodien tas gandrīz pilnībā izdevās. Katros mačos ir kādi uzdevumi, mazie mērķi, kas jāsasniedz, un tas dod satraukumu.”

Vasaras galvenais uzdevums ir gatavoties ziemas sezonai. Primārais mērķis – progresēt, censties katrās sacensībās startēt iespējami labāk, lai, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, būtu progress. Gan solī distancē, gan šaušanā.

Pērn ziemas sezonā D. Lūsa galvenokārt startēja Pasaules kausa posmos, vieta tur arī šogad, bet tās ir arī citiem izlases dalībniekiem, tāpēc pirms sezonas nāksies izcīnīt vietu izlasē. Kurš būs labāks, brauks uz Pasaules kausu, citi – uz IBU kausiem sākumā.

“Ceru, ka būšu Pasaules kausā, jo vēl ir daudz laika trenēties un visās komponentēs iespējams progress. Vasara ir periods, kad varu redzēt, vai ir labāk nekā pirms gada, un redzu, ka progress ir. Tad arī ir motivācija strādāt tālāk,” saka D. Lūsa.

Jauniešiem A grupā nekļūdīgi šāva divi CPSS audzēkņi Alvis Šķēps un Rūdis Balodis, taču distancē krietni ātrāks bija Alvis, kuram zelta medaļa, bet sudrabs R. Balodim. Pēc finiša abi bija ļoti priecīgi par veiksmīgo šaušanu, jo sacensībās izšaut pa nullēm abiem izdevies pirmo reizi.

A. Šķēps atzina, ka sajūtu ziņā šīs viņam bijušas labākās sacensības: ” Ja iepriekš šaušana man bija vājā puse, šajā vasarā jūtams uzlabojums. Jo labāka fiziskā pašsajūta, jo labāk sokas šaušanā. Pērn daudz trenējos, tagad sāku just rezultātus. Sacensības vislabāk parāda, kāda bijusi gatavošanās, vai esmu uzlabojis sniegumu. Šajā grupā ir laba konkurence, tas liek vairāk, nopietnāk trenēties, ja gribas labus rezultātus. Tā ir laba motivācija.”

Vēl šajā grupā tūlīt aiz goda pjedestāla Kristers Slavēns un Kārlis Liepiņš. Dāmu konkurencē trešā Inga Paškovska, juniorēm otrā Annija Sabule, trešā – Anna Konovalova. Jaunietēm A grupā 3. – Krista Razgale. B grupā jauniešiem labākais no CPSS Artis Zvaigznītis, ierindojoties 6.vietā, bet jaunietēm 4. – Rebeka Raiska. C grupā jauniešiem trešajā vietā Arvis Jekimovs, 4. – Roberts Rutkovskis, meitenēm šajā grupā ceturtā Kitija Rozenova, piektā – Signe Miķelsone.

Iedzīšanā vīriešiem uzvarēja D. Lūsa, bet R.Slotiņam šoreiz bronzas medaļa. Pie zelta godalgas šajā disciplīnā tika arī I. Paškovska. Jauniešiem A grupā atkal dubultuzvara – zelta A. Šķēpam, sudrabs R. Balodim, 4.vietā K. Slavēns, 6. – K. Liepiņš. Jaunietēm iedzīšanā K. Razgalei 3.vieta. B grupā jauniešiem labākais no CPSS A. Zvaigznītis, finišējot 5.vietā, bet jaunietēm R. Raiska – ceturtā. C grupā zēniem tūlīt aiz goda pjedestāla trīs CPSS audzēkņi: R. Rutkovskis, A. Jekimovs, Jānis Ķepītis, bet meitenēm S. Miķelsone finišēja piektā.

D grupas sportisti pirmajā dienā sacentās jauktajā stafetē, kur komandā startēja viens zēns un viena meitene. Uzvarēja Talsu Sporta skolas pirmā komanda, bet otrajā vietā CPSS komanda, kurā startēja divas meitenes Elza Bleidele un Estere Volfa.

Otrajā dienā visjaunākie startēja krosā, kur meitenēm uzvarēja E.Volfa, bet puišu konkurencē labākais no CPSS bija Verners Stūrītis, finišējot 9.vietā.

Latvijas Biatlona federācijas ģenerālsekretārs Krišjānis Meirāns “Druvai” nosauca arī izlases sastāvu pasaules čempionātam Otepē, tajā iekļauti arī vairāki mūsu sportisti. Vīriešu konkurencē – D. Lūsa, R. Slotiņš, sievietēm – Baiba Bendika. Viņa čempionātā gan nestartēja, jo atrodas treniņnometnē, bet viņai automātiskā kvalifikācija par pagājušās sezonas sasniegumiem. Junioru grupā startēs A. Šķēps. Šo biatlonistu dalību apmaksā federācija, bet vēlmi startēt izteikušas arī I. Paškovska un K. Razgale, kurām dalība čempionātā jāsedz no saviem līdzekļiem.

Cēsu Sporta skolas trenere Ilze Cekule atzinīgi novērtēja mūsējo iekļūšanu izlasē, vien piebilstot, ka A. Šķēpam viegli neklāsies, jo būs jāstartē junioru grupā pie dažus gadus vecākiem biatlonistiem. Informācija vēsta, ka vasaras čempionātā Otepē, kas sāksies 26.augustā, startēs 24 valstu biatlonisti.