Ziņas

Sabiedrība

Atkušņa dēļ slēpošanas trases apsver iespēju darba dienās nestrādāt

Lai saglabātu sniega segu līdz brīvdienām, vairākas slēpošanas trases apsver iespēju atkušņa dēļ nākamajā nedēļā darba dienās nestrādāt.

Slēpošanas trasē “Ozolkalns” aģentūra LETA uzzināja, ka trase darbadienās varētu nestrādāt, lai saglabātu sniega segu, tomēr no piektdienas trase apmeklētājiem atkal varētu būt atvērta.

Savukārt blakus esošajā “Žagarkalnā” jau nolemts, ka trase no pirmdienas līdz ceturtdienai apmeklētājiem nebūs pieejama. Iecerēts, ka šeit slēpotāji ziemas priekus atkal varēs baudīt piektdien jau no plkst.10.

Krimuldas pagastā esošajā “Reiņa trasē” pagaidām cer, ka trase būs atvērta arī darba dienās. Pagaidām gan atvērta ir tikai puse no galvenās trases, tomēr laikapstākļi vēl ir par siltu, lai saražotu mākslīgo sniegu.

Savukārt Madonas novada Lazdonas pagastā esošā sporta un atpūtas bāze “Smeceres sils” plāno, ka apmeklētājiem iespēja slēpot būs visu nedēļu, neatkarīgi no tā, ka gaisa temperatūra varētu pieaugt. Bāzes pārstāvis aģentūrai LETA norādīja, ka līdz valsts svētkiem trase būs atvērta, savukārt pēc tam situācija tiks vērtēta.

Atpūtas un sporta kompleksā “Kaķītis” Siguldā norāda, ka tālākā darbība būs atkarīga no laikapstākļiem. “Kaķīša” pārstāvji aicina interesentus iepriekš pārliecināties, vai slēpošanas trases būs atvērtas.

Jau ziņots, ka pateicoties labajiem laikapstākļiem, šīs nedēļas nogalē atvērtas vairākas slēpošanas nogāzes, kurās vērojams pamatīgs cilvēku pieplūdums, aģentūrai LETA atzina aptaujāto slēpošanas trašu pārstāvji.

Šajās brīvdienās Latvijā sniegu nomainījis lietus un sals saglabāsies tikai valsts austrumu reģionos, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Nākamnedēļ Latvijā ieplūdīs siltās gaisa masas, tāpēc negatīva gaisa temperatūra nedēļas pirmajās dienās saglabāsies vien valsts austrumos. Kļūstot siltākam, strauji kusīs sniegs.