Ziņas

Sabiedrība

Atkritumi cirsmas malā

Taurenes pagasts. Kāda pagasta iedzīvotāja pauda sašutumu par cilvēku nekaunību. “Taurenes pagastā netālu no Apšu baznīcas pa mežu ved kluss lauku ceļš. Pa to pabraucot uz priekšu, redzams, ka cirsmas malā kāds izgāzis atkritumu kalnu. Pēc atstātajiem atkritumiem var manīt, ka kādā mājā veikts remonts un visas drazas, kas vien bijušas, izgāzis ceļmalā. Domāju, ka cilvēku nekaunībai nav robežu, rodas jautājums, kurš šos atkritumus tagad savāks,” vaicāja taureniete.

Pašvaldības komunālās daļas vadītājs Guntis Eglītis atzina, ka pagastā bieži nav nācies saskarties ar nelegālo izgāztuvju problēmām.

“Viens no problemātiskākajām vietām pašvaldībai ir Brežģa kalna pietura, kurā regulāri privātmāju saimnieki mēdz atstāt pa kādam atkritumu maisiņam. Pa nakti suņi tos saplēš, un apkārtne kļūst netīra. Bet šo vietu uzturam kārtībā un regulāri tīrām. Arī par šo nelegālo izgāztuvi Lodes pusē varu teikt, ka, visticamāk, dabas piesārņotājs ir kāds no vasaras māju īpašniekiem, kuram nav noslēgts līgums ar ZAOO. Jo daudzdzīvokļu namu īpašniekiem līgumi par atkritumu apsaimniekošanu lielākoties visiem ir noslēgti,” komentēja G. Eglītis, sakot, ka privātās zemes īpašniekiem jārūpējas par to, lai atkritumi uz viņu zemes netiktu izgāzti. Liene Lote Grizāne Aicinām rakstīt un stāstīt par nelegālām izgāztuves vietām rajonā – info@druva.lv.