Ziņas

Sabiedrība

Atklāts Gulbenes Olimpiskais centrs

Gulbenes novada Bērnu un jaunatnes sporta skolā (BJSS), atklāts Gulbenes Olimpiskais centrs, aģentūru LETA informēja Gulbenes novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Krevica.

Gulbenes Olimpiskā centra atklāšanā Latvijas valsts karogu mastā uzvilka Gulbenes novada BJSS absolvents Jānis Dumburs, bet Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) karogu – Soču ziemas Olimpiskā spēļu sudraba medaļas ieguvējs bobslejā Daumants Dreiškens. Savukārt plāksni pie ieejas Gulbenes Olimpiskajā centrā atklāja Gulbenes novada BJSS direktors Māris Čakars, LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers un bobslejists Dreiškens.

Atklājot Gulbenes Olimpisko centru, Tikmers atzina, ka šī ir bijusi laba ideja, kas realizēta īstajā brīdī. Centra atklāšanai ir gan simboliska, gan praktiska nozīme. Simboliska tādēļ, ka Gulbenes sportisti tādējādi tiek uzņemti olimpiskajā ģimenē, ka plāksne pie durvīm un karogs mastā atgādinās par olimpisko devīzi – ātrāk, augstāk, spēcīgāk.

Savukārt no praktiskās puses centra atklāšana pavērs gulbeniešiem iespējas piedalīties dažādos LOK projektos, piemēram, “Sporto visa klase”, “Olimpiskā diena”, dalība jaunatnes sacensībās un pieaugušo spartakiādēs gan Latvijā, gan ārpus tās.

Olimpiskā centra galvenais uzdevums būs stiprināt sporta lomu Gulbenes novadā.

Nodibinājums “Gulbenes Olimpiskais centrs” izveidots 2014.gada decembrī. Tā uzdevums ir radīt iespēju jauniešiem pilnveidot savu talantu, sekmēt jaunatnes iesaistīšanos sportā, piedāvājot uz olimpiskajiem principiem balstītas sistemātiskas un daudzveidīgas sporta aktivitātes, nodrošināt Latvijas komandu dalību Eiropas un Pasaules jaunatnes ziemas un vasaras olimpiskajās sacensībās.

Nodibinājuma darbības nodrošināšanai plānots piesaistīt LOK finanšu līdzekļus. Tā valdē darbojas Čakars, Dreiškens un Gulbenes novada domes deputāts Zintis Mezītis.

LETA