Ziņas

Izklaide

Atklās Vācijas metālmākslinieka Jorga Špētiga izstādi

Trešdien, 1.jūlijā, plkst.16 Valmieras muzeja Izstāžu nama pirmajā stāvā gaidāma Vācijas metālmākslinieka Jorga Špētiga skulptūru, metālmākslas un gleznu izstādes atklāšana.

Kā aģentūru LETA informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Deičmane, izstādes apmeklētāji varēs sastapties ar sirreālismu – velniem, zvēriem, neaprakstāmām būtnēm un pasaku tēliem. Tā nebūs jauka pastaiga pa mākslas paradīzes dārzu, kur valda tīra estētika un skaistums.

Špētigam ir neierobežota fantāzija un apbrīnojama produktivitāte. Metālmākslinieka materiālu izvēle ir netradicionāla, un veids, kā tos savienot, nojauc ierastās robežas. Savos darbos viņš mēdz ikdienas priekšmetus apveltīt ar jaunām funkcijām.

Špētigs ir studējis literatūras zinātni un apguvis daiļamatniecības kalēja prasmes. Līdz ar to par viņa mīļāko materiālu kļuvis dzelzs. Iedvesmas avots darbu radīšanai ir grieķu mitoloģija, fabulas, cilvēces pirmelementi un daba. Mākslas darbos sastopams zināma veida nonkonformisms un tā sociālais un politiskais konteksts. Kā apgalvo pats Špētigs, darbu mērķis nav iepriecināt, bet gan izaicināt skatītāju pārkāpt robežas.

Izstāde būs apskatāma līdz 26.jūlijam.